Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek korábban egyedül...

Akinek korábban egyedül elaludt a babája (napközben is), később igényelte, hogy ott legyél mellette? Így maradt, vagy csak átmeneti idő volt?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hós és mostanában nagyon nehezen alszik el. Eddig napközben, meg este is nagyon szépen elaludt egyedül, de az elmúlt 1-2 hétben csak nagy sírások után aludt el és ott kellett, hogy maradjak mellette.

Most már nem sír, de meg kell várjam, hogy elaludjon és utána tudok csak kilopakodni.


Ez is ilyen szeparációs szorongásra fogható és el fog múlni, vagy most ez egy jó darabig így marad?


2011. ápr. 27. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most változik az alvásigénye. A fiam kb ennyi idősen állt át napi egy alvásra. Ő mindig magától aludt el, egyedül, nem kellett ringatni meg cipelni, de ha éjjel felébred (kb havonta 2szer) akkor ő is ezt csinálja, mint a lányod, hogy ott kell ülnöm mellette, amíg elalszik.

Szerintem örüljünk ennek is, én mindig elképedek, mikro anyukák panaszkodnak, hogy a 10-12 hónapos gyerek ringatva alszik el, és hogy leszakad a hátuk...akkor inkább üldögélek a fiam mellett 15 percet:)

2011. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 2 éves. 1 éves koráig Ő is egyedül aludt el, aztán jött amit te is írsz+ a cicin alvás. Később csatlakozott hozzá a 'hajazás'. Már nem szopizik, de 'hajazva' sírás nélkül alszik el, hacsak nem merítette ki magát teljesen:-D, akkor nincs szüksége még ágyra sem:-D
2011. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 10 hós koráig gyönyörűen elaludt egyedül a szobájában. Aztán egyik este üvöltött a kiságyba. Leterítettem egy matracot az ágya elé és azon altattam el, majd beletettem az ágyába. Később félálomba tettem bele és simogattam. Mármint Ő volt félálomban:o)

Kb: 22 hónapos volt amikor azt csináltam, hogy reggelente amikor felébredt félig felhúztam a redőnyt és mondtam neki, hogy lustizzon, ébredezzen addig én wc-zek, mosakszom, felöltözök stb. Szépen elvolt. Aztán ugyan ez a délutáni ébredés után is. Aztán egyik este betettük az ágyába, dicsértük milyen ügyes nagyfiú, és picit nyitott ajtónál próbált egyedül aludni. Ezen az estén 10-szer mentem be hozzá, de nem síírt csak nyafizott. Megnyugtattam, megpuszikáltam, beszéltem hozzá, hogy alszik a napocska , a gyerekek stb. A következő napokon már egyre kevesebbszer kellett bemenni és ugyan ez volt a délutáni alvásoknál is. 2 hét alatt megtanult elaludni egyedül és sokkal gyorsabban el is alszik.

Most lehet, hogy nálatok is lesz egy hosszabb időszak amikor a közeledbe akar lenni. Bújjatok össze, aztán kialakul remélhetőleg újra a régi rend. Türelmet és kitartást kívánok neked.

2011. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már "megszelídült" annyira a helyzet, hogy nem sír, ha aludni kell, de jó sokáig ott kell lennem az ágya mellett és fognom a kezét - vagy csak ott lenni mellette. Ez így már megnyugtatóbb, csak furcsa, hogy pár napja még simán kimehettem a szobából, miután lefektettem, és most már nagyon nem. :))
2011. ápr. 28. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!