Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kajcsi előtt kell...

Miért kajcsi előtt kell cserélni a pelust?

Figyelt kérdés
Én az az igazság, hogy mindig kajcsi után kb. fél órával szoktam a pelust cserélni, mert általában akkor van kaki. De itt olvasom, hogy mindenki egyöntetően kajcsi előtt csinálja. Ez miért van? Nagyon gáz, hogy én utána cserélem? Egyébként napi 6 pelus nálunk simán elfogy, mert legalább 4-5 kaki van, és éjszaka nem is cserélem. Egy évesek már elmúltunk.
2009. febr. 24. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól olvastam, és 1 éves múlt a babád, akkor szerintem nagyon sok a napi 4-5 kaki. Ilyenkor már 1 szokott lenni-ha jól tudom.

Amúgy azért szokták utána-kisbabáknál, mert kaja után ha megmozgatod, bukik.

Én is kaja után szoktam, egy jó fél órával, pont azért, mert úgyis kakil evés közben, vagy utána, tehát emiatt ne frusztráld magad.

De a sok kaki miatt megkérdeznék egy dokit, vagy védőnőt.

2009. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A sok kaki miatt már egy csomó vizsgálaton túl vagyunk. Volt vérvétel, székletvizsgálat, hasi ultrahang, és semmi. Mivel a napokban megint szülök, egyelőre kénytelen vagyok felfüggeszteni az orvoshoz járkálást, de szülés után, meg a hat hét után felkeresünk egy gasztroenterológust. Azért köszönöm, hogy Te is megerősítetted, hogy ez így nem jó, mert a dokik nem értik, miért forszírozom ezt a dolgot, miért nem tudom elfogadni, hogy ez így rendjén van.
2009. febr. 24. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 10 hónapos, szopik is és mellé már majdnem mindent eszik, nálunk is előfordul a napi 4 kaki is, én nem aggódok emiatt... egész nap rohangál, naná, hogy emészt. Az első gyerekem 13 hónaposan kezdett menni, neki nem is volt rendes emésztése, talán ezzel van összefüggésben.. Egyébként felnőtt embert is ismerek, aki minden evés után kakil... ilyen fajta. Szerintem ha normálisan gyarapodik, nem kéne aggódnod. A sok gyümi is okozhatja. Ne az emésztésénél kezd, allergia vizsgálatot is csináltass...
2009. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát 8 kg már másfél hónapja, azért az nem túl sok :-(
2009. febr. 24. 19:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem olyan nagy baj, hogy naponta többször is van! Ha nem csökken a súlya közben akkor ok. már bocs, de nekem felnött létemre is többször van egy nap.
2009. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kaja után cserélem többnyire, mert akkor nem sír.
2009. febr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szia.én azért kajcsi előtt cserélem, mert szokszor kelteni kell,és így keltem fel, szépen óvatosan. ha bekekil, akkor utánna is.meg sokszor elelszik kajcsi közben, és ha utánna cserélem, akkor felkel... de ha Te utánna cseréled sincs semmi baj. ha ezt szokta meg, hidd el, neki úgí tökéletes.jó babázást...
2009. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképp egy hülye szokás, ugyanis kisbabáknál még működik egy reflex(gastrointestinalis), a lényege, hogy a szervezete helyet csinál a tápláléknak, ilyenkor kiürül a gyomor, a széklet is kiürül(felnőtteknél már nem). Teljesen normális kisgyerekeknél, érdemesebb utána tisztába tenni.
2009. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!