Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni barack konzervet,...

Lehet adni barack konzervet, vagy befőttet 7-8 hónapos babának? Vagy hogy adjátok neki a barackot? Bébiételbe?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:

azok cukrozottak, én nem adom babának.

én fagyasztottam jó minőségű barackot, de lehet kapni fagyasztott őszit is (Mirsa). illetve vannak ilyen préslevek (piacokon lehet kapni), amik jó minőségű barackból készülnek, én olyannal szoktam, hígítani az ételét.

2011. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vegyél mirelite barackot, vagy üveges bébikaját.


[link]

2011. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az sem jó, hogy cukrozott, de ráadásul tartósítószeres. Én inkább fagyasztani szoktam, vagy fagyasztottat veszek. Mivel kiengedés után kicsit szottyos, simán bele tudod keverni a főzelékébe.
2011. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mirelit barack minden nagyobb üzletben kapható. Ahogy az első írta: a konzervben túl sok a tartósítószer és a cukor. Emellett azok főttek (hőkezeltek), alig van bennük valami hasznos anyag, pl. vitamin.

A piacokon,meg itt-ott kapható gyümölcslevekkel én inkább óvatosan bánnék... ismerősök is készítik... igaz, hogy finomak,meg minden, de kisbabának én nem adnám..

2011. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Hipp üveges barackot adok neki.
2011. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En adtam a kisfiamnak barack befottet meg meggy befottet is. Sajnos csak igy eszi meg mert a fagyasztottat nem szereti. Megkostoltam a meggyet es haaat, meg is ertem ot. :) Persze en is jobban orultem volna ha eszi a fagyasztottat. En olyat vettem ami sajat lebe van es nincs hozzaadva cukor. A barackot felvagtam jo aprora es kekszel surusitettem vagy a muzli tetejere tettem. Az utobbiert mai napig oda van pedig 14 honapos. 8 honapos koraban adtam neki eloszor befottet.
2011. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azok tartósítószeresek, ne add babának!

A mirelit jó, illetve majd nyáron vegyél jó sokat frissen, azt etesd vele! Mindig az idény gyümölcsöket érdemes adni nekik. S én például folyamatosan fagyasztottam le mindig, amiből épp vettem: banán, körte, eper, málna, dinnye. Mind finom télen, s plöttyedt is lesz, még sütibe, vagy turmixitalba is kiváló.

2011. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! Fagyasztottat szerettem volna én is adni neki, de sajnos eddig még nem találtam. De nagyon jó ötlet a fagyasztás, idén rakok én is el belőle!:)

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!

2011. márc. 28. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!