Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ehet-e a 10 hónapos babám...

Ehet-e a 10 hónapos babám akár minden nap, esetleg naponta többször is joghurtot, túrót, sajtot (trappista)?

Figyelt kérdés
Nemrég vezettem be az étrendjébe ezeket és úgy tűnik, "bejöttek" neki. Viszont túladagolni sem szeretném a tejterméket. Ti milyen gyakran adjátok?
2009. febr. 25. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 11 hónapos a kislányom és én is 1 hónapja vezettem be.Na most mi napi 1 joghurtot eszünk meg.Túrórudit is kap napi egyszer.Sajtot meg bele reszelem a kis ételébe mert nem eszi meg csak úgy.Szóval szerintem napi egyet adhatsz neki csak a túrórudinál vedd le az étcsokit.Mert az még nem igazán jó neki.Vagy ahogy gondolod.:-)

2009. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

10 hósan kezdhet ilyesmit kapni, és csak fokozatosan. Szerintem ne adj neki minden nap, max heti 2-3 alkalommal naponta 1X.

Te sem eszel naponta többször joghurtot..

2009. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat! :-)))

Én naponta nem hogy egynél több, hanem van, hogy három-négy joghurtot is megeszek, mellette tejet is sokszor iszom, néha sajtot is gyakran eszem. Szóval nálunk természetes a sok tejtermék, ezért kérdeztem.

2009. febr. 25. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi majdnem mindennap eszük joghurtot,sajtot nagyon szereti velem együtt.A rudiért nem igazán rajong akkor már inkább a sajt.
2009. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
én már 8.5 hónapos kora adok neki mindennap 1 joghurtot és majdem mindennap kap sajtot is semmi baja.
2009. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Szerintem mostmár az én babám is sűrűn fogja enni ezeket. :-)

2009. febr. 25. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En eloszor csak kétnaponta adtam joghurtot, felváltva túrós gyumolccsel. most már hogy megszokta a kicsi, meg szereti is, általában reggelire joghurtot eszik, vacsira tejpépet, uzsonnára meg vagy tejeset(túrokrém, tejpép) vagy gyumolcsot. mivel kevés tejet iszik, én így probálom pótolni neki.
2009. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

8 hónapos a kislányom. Tejpépet,Joghurtot,Túrós desszertet kóstolt már.Van,hogy naponta 1x de van,hogy 2x kap.Semmi baja.Sajtot is szeretném minnél előbb megkóstoltatni vele. Én nagyon szeretem a tejtermékeket és napjában többször eszem én is tejes dolgokat( túrórudit(ma kapott belőle 1 kicsit a manóka is ízlett neki,de csoki nélkül)joghurtot,sajtot,tejet...)

Próbáld ki neki,ha nem nyügis akkor nyugodtan adjál több tejterméket,mert kell a kalcium.

Boldog babázást.

8 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen joghurtot írtok? Naturat vagy ízesítettet? Én lányom is 10 hónapos, ezsi ezeket, de joghurtból még csak naturat mertem adni neki, illetve danoninot. Adhatok ízesítettet is? Melyiket? Köszi és bocsánat, hogy bekotnyeleskedtem egy kérdéssel :)
2009. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Először a natúr danone joghurtot adtam neki majd másnap már a gyümölcsös danonet.Sárga,őszibarackos,meggyes néha banános.Nagyon szereti őket.
2009. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!