Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a gond ezzel több kérdés?

Mi a gond ezzel több kérdés?

Figyelt kérdés

1. Lehetséges hogy 1 üveg babakaja/1 adag Sinlac után a 7 hós lányom éjjel még 3x felébred enni mert éhes? (vagy csak megszokás és próbáljam meg tej helyett vizzel leszoktatni erről?)

2. A felkelések miatt lehet hogy fáradt marad és délelőtt ezért alszik akár 2 órát is?

3. Hogyan változtassam át a napirendjét hogy ebéd után aludjon egy nagyobbat és délelőtt ne legyen nyűgös amikor felébred? (most a napjaink:6-7között kell de negyon fáradt akkor így van hogy még visszaalszik 40 percet, 9 körül evés,ha kell kiegészítem gyümölcsel aztán 10körül séta ekkor állt. elalszik 11ig 11.30ig, hazajövünk délben evés lefekszünk az ágyra mese olvasás és itt is van hogy elalszik. Délután 3kor uzsi és hatkor vacsi 7 körül fürdés utánna cicin alszik el. délután állt már nem alszik)


2011. márc. 29. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha délelőtt többet alszik, az enyém is ilyen volt, amikor napi 2-t aludt (délelőtt kb 2 órát, délután már csak 1,5-et).

Nálatok szerintem az a gond, hogy 11.30-kor felébred, aztán délben már szinte újra altatod. MIért nem vársz ott még egy kicsit, a délutáni alvás legyen kb 2-től 4-ig. Ezután este 7-kor még nem lesz álmos, csak mondjuk 8-tól megy majd aludni, viszont cserébe nem 6-kor fog kelni (jó esetben), hanem később.

2011. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Éli egy átlagos 7 hónapos életét. :o)

Teljesen normális, hogy ébred éjjel, sok baba ébred, és nem azért mert éhes. Erről megpróbálhatod leszoktatni, aztán vagy sikerül, vagy nem.

Mivel délelőtt viszed sétálni friss levegőre, természetes hogy elalszik. Próbálhatod reggel vinni sétálni (most már a jó idő engedi), akkor még nem alszik be, aztán otthon "ébren tartani" ebédig és aztán letenni, bár szerintem 7 hónaposan még teljesen jó a napi két alvás, egy délelőtt, egy délután, szóval nem teljesen értem, mi a gond.

2011. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az ebéd utáni "nagy" alvást majd csak 1 év felett várd el tőle, addig állítsd be a napi 2-re.
2011. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban még a legtöbb gyerek kétszer alszik nappal, a két óra teljesen OK, én is megpróbálnám későbbre tolni a második alvását.


Éjjel a második félévben általában többször ébrednek, és ez már rég nem az éhség miatt van.

Fejlődik a mozgás, az idegrendszer, az értelem... köv. fél év-év többszöri ébredései elég valószínűek, másfél éves kor után megint jobb alvók (általában :))

2011. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém ilyenkor, 7 hónaposan simán aludt napi 2X2 órát napközben. Ez tök normális.
2011. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy éhes lenne, ennyi idős volt az én lányom is, amikor minden éjjel kelt a tápszerért. Le akartam szoktatni róla, aztán 9 hónaposan kijött az első foga, onnantól kezdve pár hétig fel sem kelt éjszaka, tehát bebizonyosodott hogy nem az éhség miatt kelt.

Szerintem sem baj, hogy délelőtt alszik többet. Ez nálunk is így volt. Most 2 évesen már csak egyszer alszik, de akkor sem késő délután, hanem 12-től 3-ig, ezért nálunk kitolódott az ebéd 3 utánra.

Úgy csináld ahogy a babádnak jó, nem kell ragaszkodni a könyvben leírtakhoz.

2011. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!