Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lesz ebből? Aki adott...

Gond lesz ebből? Aki adott már el internetes aukciós oldalon babacuccot, írjon! Postaktg-es kérdés. Sürgős.

Figyelt kérdés

Eladtam egy pihenőszéket,postáznom kellett.Megnéztem a posta honlapján,hogy mennyi lenne az ára.Sima "Belföldi csomag" díja 990Ft volt (5kg alatt), az utánvét díja pedig 270Ft.

Anyukám ment el feladni,most hívott,hogy 2490Ft volt összesen.Ez reális?Nem fog kiakadni a vevő?Miért láttam a neten én jóval kevesebb összeget?


2010. júl. 30. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valószínüleg a mérete miatt (nem csak kiló,hanemmax.méret is meg van adva. azonkívülaz utánvétre százalékot is felszámolnak.
2010. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én kiakadnék...

Sok mindent adok el (teszvesz), de soha nem adok fel utánvéttel semmit,drága, neked meg rizikós, ha nem veszi át, rohadt sokat ráfizetsz. jobb mindkét félnek, ha előre utalja a postával növelt vételárat ( a te esetedben utalta volna a vevő a szék árát plusz 990 Ft-ot, te feladod sima csomagként, és kész).

De ha feladtad, már úgyis mindegy

2010. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

hátha én lennék a vevő kiakadnék, és nem fizetném ki csak az előre megállapodott árat. nem megbántani akarlak, de tényleg nem korrekt, hogy utólag változtatod az árat, és nem néztél után részletesebben.

amúgy nem értem, mert szerintem is 990 ft a csomag, jó lenne tudni, hogy miért számoltak fel annyit. lehet, hogy az utánvét miatt, mert az is változik talán a küldemény értékétől függően.

na szóval szerintem a vevő nem fog örülni, és lehet, hogy neked kell viselned a plusz postát.

2010. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Gondod annyi származhat belőle hogy nem fizeti ki a plusz költséget, és negatívat ad. Őszintén szólva én is így tenném.
2010. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én kiakadnék. De enyhítene a dolgon, ha azonnal szólna az eladó! Nem fórumon kérdezősködne, hanem velem venné fel a kapcsolatot, de minél hamarabb...
2010. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

990 ft a standard csomag 10 kg- ig, ami azj jelenti dobozban kell lennie!

Ha nem dobozban van drágább

+ az utánvét ami az összeg amit ő fizet neked x százaléka

2010. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én kiakadtam, amikor többet kellett a postaköltségért fizetnem, mint magáért az áruért. Legszivesebben át sem vettem volna a csomagot, legközelebb így teszek.
2010. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát ezt sajnos megszívtad-bocs-mert a vevő csak annyi postaköltséget köteles fizetni,amennyi az aukcó adataiban szerepelt.Anyukádat valószínűleg rábeszélték vmi időgarantált csomagra,értékbiztosítással.Én a vevő helyében nem fizetnék ennyit,ha előzőleg nem ennyiről volt szó.Egyébként a sima csomag 20kg-ig jó.
2010. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat azoknak,akik nem kioktató stílusban próbáltak segíteni!Egyébként meg csak azért kérdeztem,hogy ez az ár reális-e,mert még soha nem adtam fel csomagot,mert így hozta az élet.A másik pedig,hogy a Teszveszen nem jelöltem meg postaköltséget,hanem a személyes átvételt a lakhelyem vonzáskörzetében.A vevő,aki az aukciót megnyerte kérte,hogy postázzam,mert nem tud eljönni.Nos ezért nem voltam felkészült ebben a dologban.

A postára visszamentem és stornoztattam a csomagfeladást,majd újra nekilendültünk és sikerült a 990Ft-os feladás (hozzáteszem: az alkalmazottnak gőze nem volt az egészről)

Na mindegy, sikerült és ez a lényeg.

2010. júl. 30. 20:55
 10/16 anonim ***** válasza:

OFF!


Szia!Nagyon nem értek egyet a támadó hangvételű válaszokkal!Szerintem igen ritka a becsületes eladó az aukciós oldalakon,és Te az vagy!Inkább ezt kellene előtérbe helyezni,és nem a torkát átharapni annak,aki lelkiismereti kérdést csinál a postaköltségen!

2010. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!