Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkülettel mikor...

Fitymaszűkülettel mikor érdemes orvost felkeresni?

Figyelt kérdés
Milyen megoldások vannak rá? Meddig kell visszahúzni a bőrt? A makkig?
2011. márc. 29. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

mi most beszéltünk egy dokival, azt mondta 3 éves kora előtt nem csinálnak semmit, hacsak nincs funkcionális baj, tehát annyira szűk, hogy nem tud sugárban pisilni

az én kisfiamnak is teljesen szűk, egyáltalán nem lehet hátrahúzni a bőrt, de a pisiléssel nincs gond, most 20 hónapos, én próbálom neki itthon kicsit húzogatni, de nagyon nem merem, így meg semmi eredménye nincs

2011. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 2 és 4 éves kor között kell kezelni, de sajnos elég sok doki kényelmes a témában és rögtön a körülmetélést javasolja.

Én elkezdeném házilag kezelgetni óvatosan, de tényleg nagyon óvatosan, mert nagyon szűk fityma esetén a fityma beszorulhat a makk mögé és azt már csak orvos húzza vissza onnan.

2011. márc. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Biztos szűkület?Nem csak letapadás?

Az én kisfiam 21 hónapos és még egyáltalán nem lehet hátrahúzni a bőrt a fütyijén (pedig születése óta "tornáztatjuk" ahogy előírták.Én is nagyon megijedtem,hogy a végén körülmetélés lesz belőle,vagy hátrarántás,mert manapság előszeretettel oldják meg így a problémát a gyerekorvosok.

Elvittem urológushoz,aki megnyugtatott,hogy nem szűkület csak még le van tapadva, és ELMAGYARÁZTA töviről hegyire,hogy hogyan is működik ez a dolog.Hogy hogyan,mitől és miért fog elválni a makktól a fityma és lesz hátrahúzható.És azt is elmondta,hogy szerinte az én kisfiamnál 99% hogy nem lesz szükség semmilyen beavatkozásra;persze a mindennapi "tornát" folytassuk.

Ajánlom neked is hogy szakemberrel nézesd meg,ő tud a legtöbbet mondani!

2011. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!