Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhetett 9 hónapos...

Mi történhetett 9 hónapos kislányommal?

Figyelt kérdés
Eddig éjjel jól aludt, nem viselte meg a fogzás sem. Alul kettő van felül a 4-ből 3 kint van 1 duzzadt. Néha éjjelente úgy ordít mint akit ölnek, de szó szerintem és ez csak akkor ha le kapcsolom a villanyt. Ha van fény tekinget, beszélget, persze csak még meg nem lát minket az ágyban. Utána vége. Kiságyban alszik. Pl ma éjjel is hajnal fél 2-től eddig kínlódtunk :S Ki vagyok... A páromnak meg dolgoznia kell és ő is fáradt, a türelem véges. Mit csináljak vele? Játszani éjjel csak nem játszhatunk... Hagyjam sírni? Könnye nincs azt meg kell hagyni sokszor úgy érzem nagy adag hiszti van a dologban. Az óraátállítás is lehet ezért felelős? Elmúlik ez az állapot?
2011. márc. 30. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:

ez jó eséllyel a szeparációs szorongás. ha beírod a googlebe akkor sok anyagot olvashatsz róla. nálunk az vált be, hogy bevettem magunk közé az ágyba és akkor legalább mindenki aludt.

3 gyerekes anyuka

2011. márc. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az én kisfima, 8,5 honapos, ugyanez van, 4 foga kibujt, sok a hiszti, megfogadtam egy tanácsot, éjjel ha fel kel, nincs kaja, max viz vagy tea, aztán cumi és ringatás, nem éneklünk, nem beszélgetünk, max zseblámpa van nálam, 3 éjjel után megszokta hogy ha sötét van és anya nem beszél, akkor aludni kell, de ringatni kell mig vissza nem alszik ez van hogy 10 perc van hogy egy ora..
2011. márc. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, most lett a kislányom 10 hónapos, nálunk ugyan ez a helyzet. Éjszaka, ha felébred, ordít, nem is ordít, sikítva üvölt, és mire beérek a szobájába áll a kiságyba. Ha meglát megnyugszik. Ilyenkor sohasem veszem ki, visszafektetem, próbálom simogatni, megnyugtatni, ált. visszaalszik, de 20 perc után újra kezdődik. Az elmúlt 5 éjszaka úgy telt, h. fél óránként rohangásztam hozzá, majd mikor már nem bírtam bevittem a matracot az ágya mellé, és mikor felébredt, csak benyúltam az ágyba és megsimogattam, így azonnal visszaaludt. Ma éjjel már csak kétszer voltam bent, éjjel kettő után aludt reggel 7-ig.

Sztem átmeneti állapot, remélem mihamarabb túl leszünk ezen is. Jön a foga (eddig 6 van kint) + szeparációs szorongás. Kitartás!

2011. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos. Általában fel sem kel éjszaka, de ha nagyon szenved a foga miatt, akkor adok neki Nurofent (nem folyamatosan, csak 1-1 alkalommal), és/vagy bekenem Dentinox-szal. Ettől általában megnyugszik, és alszik tovább.
2011. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én még mindig nem hiszem, hogy a foga lenne a baj... Eddig nagyon szépen aludt tudta sötétben mi a helyzet nem ébredt. Már elég rég óta. Nem kellett neki fény az alváshoz. Nem szeretném közénk szoktatni el nem tudom képzelni hogy úgy jót tud aludni bármelyikőnk. Nagyon izgága mindig azt nézném mellettünk van e még. A kiságyát is reggelre körbe járja pedig hálózsákban alszik! Ez mint a mai egy héten kb 2x-3x fordul elő de az is bőven elég.


Azt hittem ha nagyobb lesz jobb lesz, de most vannak más gondolok :)


Olvasgattam a szeparációs szorongásról vannak hasonló tünetek de nem akarom a helyzetünket semmibe se belemagyarázni. De ez már durva most is olyan vagyok mint egy hulla Ő meg itt virgonckodik mögöttem a járókában. A baj az hogy mikor kialvatlan vagyok elfogy a türelem és akkor csapnivaló anya vagyok. tudom magamról és sajnálom a kislányom.


Ha van még valakinek erre a problémára jó praktikája szívesen veszem az eddig íróknak meg köszönöm a hozzászólásokat.

2011. márc. 30. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Én megoldást nem tudok, csak azt akarom mondani, hogy nem vagy egyedül...:-(

Én is borzasztó vagyok fáradtan, és én is sajnálom a kicsimet...meg Téged, és a Te picuridat is:-DDD


Reméljük nem tart soká...

Amúgy szerintem inkább mozgásfejlődési ugrás....uez volt mikor elkezdett forogni, mjad a kúszásnál, felülésnél is, azért gondolom...

2011. ápr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem se tedd közétek,mert utána tuti nem szokik vissza a kiságyba.lehet a szorongás,lehet a fogzás,igazából sok minden kiválthatja ezt a ,,hisztit,,ha tényleg nincs könnye,valóban az lehet.bár az én kisfiamnak rögtön jön a könnye,ha valami nem tetszik neki :)))
2011. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül... A baj az hogy megkezdődnek a vizsgaidőszakok és azért félek annyira ettől az ébredős dologtól. Mert nem tudom kipihenni magam. Azért reméltem segítséget, tapasztalatot, de úgy látom nem sok remény van rá... :( majd csak túl leszünk rajt
2011. ápr. 3. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!