Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 éves kisfiam mostanában...

2,5 éves kisfiam mostanában mindentől fél? A szekrénytől, a sötéttől, a tűztől, virágtól stb. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Virág nincs a szobájába (a fürdőben volt ami régen leeset, most eltüntettem), szekrénye van, tűztől 3 napja (égettek levágott gallyakat a házunk előtt és meglátta a sötétben) Ez egy ilyen korszak, vagy van más a háttérben? (Nemrég született meg a kisöccse)
2011. márc. 30. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen sűrűn előfordul ebben a korban. Ha fél valamitől,próbáld rávezetni,hogy miért nem kell tőle félni. Fogja meg a virágot, nézzetek be a szekrénybe stb. A szobájában legyen éjjelre a konnektorban irányfény. Az egy kicsit világít,de nem csinál árnyékot. Az én lányom pl. az árnyékoktól félt.
2011. márc. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Már próbáltuk elmagyarázni a dolgokat, úgy ahogy írtad és van éjjeli fénye, de minden nap előjön valamivel, hiába a sok magyarázat és nem értjük a férjemmel. Lehet, hogy esetleg féltékeny a tesóra és mivel kevesebbet foglalkozom vele, mint idáig, talán fél hogy elveszít engem és így jön ki a félelme, hogy másra fogja? (ezt még régebben egy pszichológus mondta egy műsorban)
2011. márc. 30. 11:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet a féltékenység is mögötte,de nem biztos.

nekem két lányom és egy fiam van. A fiam volt ilyen félős. Bevált a párom módszere. Bármit csinált,amibe bevonhatta a gyereket,mindig kihangsúlyozta,hogy: Mi férfiak csináljuk együtt. Még akkor is,ha nem férfias dolgot csináltak. Este pedig bement vele a sötét szobába,hogy bátorkodjanak. Mert ugye a férfiak bátrabbak,mint a lányok. Elég hamar leszokott a félésről a fiam.

2011. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!