Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ösztönözzem a babámat,...

Hogyan ösztönözzem a babámat, hogy megfogjon valamit?

Figyelt kérdés
4 hós lesz a jövöhéten, nagyon sok mindent csinál már amit késöbb szoktak a babák általában ( pl. forgolódik), de a csörgöt vagy bámilyen játékot nem fogja meg. Utána nyúl. (a kendőt megfogja magára huzza). Még nem elég fejlett ehhez vagy lusti?
2009. febr. 26. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy magam mellé fektettem az ágyra és csörgettem neki a csörgőket, rágókákat, egy idő után elkezdett érte nyúlni.
2009. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat gyakoroltam vele,kell hozzá kitartás. Olyan csörgöt válassz,ami hurkos,könnyen megfogható,vékony,és nem nehéz. Hajtogatsd rá az ujjacskáit és egyszer csak rá fog markolni! Egyszerre csak egy kezében legyen e csörgö,a másikban semmi,hogy tudjon koncentrálni. :) jó játékot !
2009. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem igazán értem, miért kell erőltetni? Főleg ha másban meg fejlettebb a babád?

Majd ha őt érdekli, úgyis meg fogja fogni.

És főleg, nem kell ráhajtogatni a kezét, hisz ha a tenyeréhez érinted, ilyenkor még megvan a markoló ösztön.

Mindent a maga idejében..

2009. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, ha segítesz neki, rávezeted, az nem erőltetés. Ha nem akarja, úgysem csinálja. A gyereknevelés épp erről szól: megtanítasz neki dolgokat. Nyugodtan adogasd neki a játékokat, fontos, h' fejleszd ezen a téren. Én nagyon korán megvettem neki az első textil játékokat, azokat egyszerűbben meg tudja fogni, és néhány nap alatt is óriásit fejlődött. Már elmúlt hat hónapos, a mozgásfejlődése nagyon gyors, és az ujjacskáival már egészen apró mozgásokra is képes, például a hüvelyk és mutató ujja közt morzsolgatja apa szakállát. Soha nem erőltettem, csak lehetőségként mutatom meg neki a dolgokat, ha pedig érdekli, akkor hamar megcsinálja magától.
2009. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresztlányom múlt héten volt 4 hónapos. Egyáltalán nem érdeklik a játékok, nem hajlandó érte nyúlni, de ha a két ujjamat megmutatom neki, azonnal megkapaszkodik, s felhúzza magát ülésbe.:))

Ne aggódj, nem érdekli még ez, ha kedve lesz hozzá, hidd el, azonnal megfogja. De nyugodtan rávezetheted. Adogasd a kezébe, hátha az egyiket megszereti, s aztán majd azt állandóan fogja.


Jó babázást!

2009. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igenis kell a gyakorlás,mert így sokkal jobban fejlődik a fogása,ehhez pedig kellenek a játékok!három hós kora után már ki kell,hogy engedje az ökölbeszorított kezét,tehát négy hónaposan ,segítséggel,de ügyesen fogdozza a baba a tárgyakat. A könnyű,textiljátékok könnyen a tenyerükbe tehetők!
2009. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. febr. 26. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!