Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki igeny szerint szoptatott,...

Aki igeny szerint szoptatott, az kuzd meg ilyen problamakkal, vagy csak en rontottam el nagyon?

Figyelt kérdés

Szoval lassan 6hos a kisfiam,1 honapja tapszert kap potlaskent(mar csak ejjel,reggel,es neha delutan szopizik).

Majdnem 5hos koraig igeny szerint szopizott,ami nalunk azt jelentette,hogy ha kell,akar fel ora elteltevel is.Mig picike volt nem volt ezzel problema,hisz sokszor belealudt,igy termeszetes,hogy nem lakott jol,igy annyiszor kapott,ahanyszor kerte.Viszont mostmar lassan fel eves,es meg tan soha nem birta ki nem a 3,de meg a 2 orat sem,hogy ne egyen.

Tapszerbol 90ml-nel tobbet,ha megszakadok se eszik meg egyszerre,de ennyivel max.1,5 orat birja,aztan megint 90es kesz.Nem tudom nyujtani a 2 eves kozotti idot,mert nem tudom elhallgatni,es nezni,ahogy sir az ehsegtol.

1honapja hozzataplalok,megeszik majdnem 1 egesz almat tizoraira,aztan fel ora mulva 90 tapszert,igy meg 1 etetest sem tudok kivaltani.

Mit csinaljak vele?Nincs valami otlet/tapasztalat?

Igy nem tudok programot csinalni,setalni sem lehet,csak max.1 orat,es meg sorolhatnam mennyi hatranya van ennek az ossze-vissza evesnek.

A legjobban az bosszant,hogy az en hibam,mert hallgattam mindenki okoskodasara,ahelyett,hogy probaltam volna betartani a 2,5-3 orat,hisz lassan 6 honaposan mar mindjart 4 orankent kene egyen,de o meg marad a 2-nel,ha annyit is kibir.

Probaltam ugy,hogy bufiztetem,aztan megint megkinalom,teat,vizet probaltam adni,semmi nem kell,pedig a cumisuveget ismeri,egyszeruen az izevel van baj,vagy nem is tudom.

Fogalmam sincs mi lesz igy...legyek turelmes,es majd kinovi,vagy esetleg lehet meg valamit valtoztatni?


2011. márc. 30. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam, akár fél óránként is. A következőnél jó lenne szerintem is vmi rendszer nálunk is, mert nekem is hasonló problémáim voltak, mint neked. Mindig csak a cici kellett neki, azért is mert más nem nyugtatta meg. Cumi nem kellett neki, az ujját se szopta. Nálunk az idő oldotta meg a helyzetet, már egy éves is elmúlt mire kb. 4 óránként kérte a cicit, 19 hónapos korára sikerült róla leszoktatnom teljesen, nem ment az se könnyen. Már lassan 2 éves és talán mostanra áll be vmi normális rendszer az étkezéseinél.
2011. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Nekem a 2. gyerekem volt ilyen. ;))) Most 6 éves olyan lassan eszik, mint egy csiga- biga és azt is keveset. Próbálj meg azért egy rendszerességet kierőszakolni, mert 2 óra kellene, hogy kiürüljön a gyomor. Pl. az almát keverd össze főtt krumplival és akkor táplálóbb lesz hátha tovább bírja. v. sütőtök is nagyon jó + krumpli. A krumpliban jó sok a szénhidrát. Kérdezd meg a gy. orvosodat, hogy mikortól ehet husit. Nekem most azt mondta, h. 7- 8 hótól már lehet husit (cs.mell vagy p.mell) adni. Így az alma- krumplit ki lehet egészíteni husival ill. ugyanez a s.tökkel. Remélem segített.
2011. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

szerintem ha reggel, este és éjjel tudsz szoptatni, semmi szükség a tápszerre.

igenis legyél határoott és kitartó.

az, hogy egy fél alma után éhes lesz, teljesen normális, gyorsan bomló szénhidrát az alma. tegyél bele darált háztartási kekszet. aztán vizet és kész.


ebédre adj főzeléket! sok zöldség, kevés husi. pár nap alatt be tudod vezeni az ebédet. holnap kóstoltass krumplit, nem egy gondot okozó zöldség, holnap után már mehet a krumplis répa. uzsira adj tápszer helyett tejpépet. finom ízesítettet. tök ugyanaz mint a tápszer csak sűrű pép, szóval az se kell kóstoltatni.

ebéd után elalváshoz adhatsz neki cicit de fél óránként nem. fél éves, ha nagyon éhes, adj neki kis barack levet vagy alma levet, az majd addig eltelíti.


én babám is 2 óránként evett. kb. ennyi idős volt mikor azt mondtam elég. kapott tejpépet, főzeléket, gyümölcsöt és naponta 4x cicit. gyümilevekkel nagyon jól lehet húzni, nekik az még étkezést viszont gyorsan megemésztik így hamar megéheznek amikor már itt a következő étkezész :)

2011. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
bocsi azt nem írtam, hogy én is igény szerint szoptattam mindegyik gyerkőcöt
2011. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hat addig meg van :(

Koszonom a valaszod!

A kistesonal lesz 1 jo par dolog,amit maskepp fogok csinalni,az biztos!!!

2011. márc. 30. 14:02
 6/17 anonim ***** válasza:

En igeny szerint szoptattam a lanyom, egesz a hozzataplalas elkezdeseig, ami nalunk majdnem 7 honapos korara tolodott ki. Ez azt jelentette, hogy kb 2-2,5 orankent szopizott, emellett nem kapott sem vizet, sem teat, sem tapot. Utanna kezdtunk ismerkedni az etelekkel, de mellette szopizott ugyanugy.

Ha mar elkezdted ot tappal es almaval is etetni, mert szerinted nem eleg neki az anyatej, akkor mar szerintem mast is bevezethetsz nala. Biztos amugy, hogy azert nyugos, mert ehes? Nem bantasbol, csak egy csomo mas oka is lehet. Szerintem furi, hogy a tap utan sem birja ki hosszabb ideig, holott az kicsit nehezebben emesztheto, mint az anyatej.

2011. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

szerintem ha reggel, este és éjjel tudsz szoptatni, semmi szükség a tápszerre.

igenis legyél határoott és kitartó.

az, hogy egy fél alma után éhes lesz, teljesen normális, gyorsan bomló szénhidrát az alma. tegyél bele darált háztartási kekszet. aztán vizet és kész.


ebédre adj főzeléket! sok zöldség, kevés husi. pár nap alatt be tudod vezeni az ebédet. holnap kóstoltass krumplit, nem egy gondot okozó zöldség, holnap után már mehet a krumplis répa. uzsira adj tápszer helyett tejpépet. finom ízesítettet. tök ugyanaz mint a tápszer csak sűrű pép, szóval az se kell kóstoltatni.

ebéd után elalváshoz adhatsz neki cicit de fél óránként nem. fél éves, ha nagyon éhes, adj neki kis barack levet vagy alma levet, az majd addig eltelíti.


én babám is 2 óránként evett. kb. ennyi idős volt mikor azt mondtam elég. kapott tejpépet, főzeléket, gyümölcsöt és naponta 4x cicit. gyümilevekkel nagyon jól lehet húzni, nekik az még étkezést viszont gyorsan megemésztik így hamar megéheznek amikor már itt a következő étkezész :)

2011. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
bocsi, nem tudom hogy küldtem el kétszer a választ :S
2011. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kapott mar krumplit,repat is,sot keverve is,megeszik mindent,amit adok neki,azzal nincs is gond,de max.1 ora mulva mar ehes.

Tapszer viszont kell,mert alig van tejem,50-nel tobbet nem tud kiszivni,nem az a turelmes tipus.

2011. márc. 30. 14:09
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves

A válasz megírásának időpontja: ma 14:03

Igen,biztosan ehes,irtam is,hogy 90ml-t eszik csak meg egyszerre,es azert 6 hos babak ennek tobb mint duplajat megeszik.Olvasok itt olyat,hogy 6 hetesen 120-150-et eszik meg...na az mar kibirhatja 3 orat is,de fel eves baba 90ml-el...hat gyanus.Az a problemam vegulis,hogy keveset eszik,de sokszor,nem az,hogy nem eszik eleget.

2011. márc. 30. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!