Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vízforralóval is forralhatom...

Vízforralóval is forralhatom a tápszerhez a vizet?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint nem,mert az nem forralja fel eléggé ti,hogy szoktátok?
2011. márc. 31. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem forralja fel eléggé??? Aha, rendesen bugyogni szokott a vízforralóban a víz! Szerintem nyugodtan használd azt!

(Egyébként én szentkirályi mentes vizet vettem mindig, és soha nem forraltam. De csapvízhez tökéletes.)

2011. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Üzenem a kedves védőnőnek, hogy a víz forráspontja 100°C, ha bugyog, akkor elérte a megfelelő hőfokot, tehát felforrt.

Nyugodtan használd a vízforralótokat, vagy ha nagyon aggódsz, forrald fel 2x, bár szerintem felesleges.


(Elképesztő,hogy milyen hülyeségeket tudnak mondani...) :)

2011. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én abban csinálom,de amikor meglátta rám szólt.Szerinte nem forralja elég sokáig,legalább 5 percig.
2011. márc. 31. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
persze, a víz ugyanúgy forr a vízforralóban és a lábasban is. Csak rendszeresen ellenőrizd hogy nem vízköves-e, illetve a víz alját ne öntsd a baba tápszerébe. Fiam nagyon hamar tápszeres lett, fél éves koráig babavizet használtunk és azt is forraltam, és bizony a vízkő gyakran kicsapódott belőle.
2011. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondott hülyeséget a védőnő, csak biztos rosszul fejezte ki magát!

A víz valóban elkezd forrni, de a vízforraló ekkor automatikusan ki is kapcsol. Ahhoz, hogy az összes kórokozó megfelelően elpusztuljon, legalább 5 perces forralás kell, tehát ez így nem jó!

Én is vízforralóban forralom néha, amikor épp nincs otthon babavíz, de a tetejét nyitva hagyom (így nem kapcsol ki) és forrástól számolom az időt, hogy legalább az 5 perces forrás meglegyen, így a biztos.

A rendszeres vízkő eltávolítás és a tisztán tartás is nagyon fontos.

2011. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A vízforraló tetejét csak résnyire hagyom nyitva, nem nyitom fel teljesen, hogy érthető legyen és ne jöjjenek a hozzászólások, hogy akkor bele hullik a kosz közben is és semmi értelme a forralásnak...

Nekem így bevált és nyugodt is vagyok, hogy nem lesz gond a babámmal!

2011. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én ezt sosem hallottam,11 hónapos a lányom,és 10 napos korától kapja a tápszert,mindig vizforralóval forraltam neki.
2011. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is sokáig babavizet adtam neki, de kb két hónapja vízforralóval forralom a csapvizet. Nekem is eszembe jutott hogy eleget forr-e , mert tényleg azonnal kikapcsol. De egyelőre nem lett semmi baja a babának, szóval szerintem nem gond.
2011. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most már úgy csinálom ahogy az egyik válaszoló írta.Kicsit nyitva hagyom a tetejét és így tovább forr.Nekünk sem volt eddig bajunk de biztos ami biztos.

2011. ápr. 1. 08:32
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Én csak melegítem mikróban. Igaz, nem csapvíz, hanem Szentkirályi ásványvíz.

De amit a védőnőd mondott... Úristen! Szerintem nem 100-as

2011. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!