Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 9 napos. Nagyon...

Kislányom 9 napos. Nagyon sokat sír, pedig nem éhes, a pelus tiszta. Éjjel is fennt van 3-4 órát, ha lerakom, azonnal felsír. Mit lehetne tenni? Megfogja még szokni, hogy aludjon az ágyikójában?

Figyelt kérdés
Sokat sír,mint ha bántanák.Csak kézben hajlandó megnyugodni.Ha lerakom,azonnal felsír. Napközben,ha elaludt,utánna az ágyában alszik 3 órát.
2008. febr. 8. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyara nagyon hianyzik az alvas...itt van par tipp, ami talan mukodik.

Eloszor is ha bebugyolalod puha takaroba a kovetkezokeppen: puha babatakarot nem egeszen 3 szogre hajtassz, beleteszed a babat ugy, hogy a feje a felbehajtott reszen a laba a csucsok fele van. A tarkoja meg a takaron a buksija teteje mar nem. A kicsi kezet a mellkasara rakva behajtod a takaro jobb csucsket aztan az also csucsket fel es a bal csucsket athajtod rajta.

Ez meleg, biztonsagot nyujto erzes mint amikor a pocakodban volt. Figyelj arra, hogy a takaro se tul laza se tul szoros ne legyen.

Lehet kicsiked a szived hangjat hianyolja lehet venni olyan masinakat ami szivdobogast, vizcsorgast, varosi zajt miegyebet produkal.

Meg tul pici ahoz, hogy olyan rossz szokasokat vegyen fel mint a szuloi agyban valo alvas.

Az is lehet, hogy a pocija faj - ez elofordul mikor egy baba hasfajos. Valamiert nem birja az anyatejet, tapszert stb...

Ez a takaros dolog bevalik nagyon sokszor.

A fonokom pl. kikoltozott a nappaliba a kicsijevel, hogy ne ebressze fel a nagyobbat meg a ferjet.

A baba egy bolcsoben aludt, o meg az ulogarnituran...

Ha igy folytatod lehet elobb-utobb mar neked is mindegy lesz, hol alszol csak vizszintesben helyezkedjen el.

Sok orormot boldogsagot kivanok kicsit irigyen...;o)

2008. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hasfájós a babád,a legtöbb bébi megnyugszik,ha az óra járásával megegyezően simogatod a pociját körbe-körbe. Vagy ha kicsit hasra teszed,lehet az megnyugtatná.gondolom anyatejjel táplálod? lehet van olyan étel amit eszel,ami bekerül az anyatejbe és ez bántja a kis hasát.de az is lehet hogy ilyen sírós,de ha picit nagyobb lesz,akkor elmúlik.Sok sikert és minden jót
2008. febr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ilyen volt, mára meg már el sem tud aludni ölben, csak az ágyában, így három hónapos korára ugyanis megelégeltem az állandó ölben altatást. Három nap alatt megtanulta :) Ő úgy alszik, hogy a feje mellett ott van a hálóingem, annak ugye jó "anyaszaga" van. Eleinte persze nem volt odáig ettől az egyedülalvástól, ahogy meglátta az ágyat, már sírt. A lényeg az, hogy mindig ébren tedd az ágyába, hogy megszokja, ott kell elaludnia. Ha sír, vedd ki, nyugtatsd meg, majd tedd vissza újra, de úgy, hogy még ébren van. Ezt lehet, hogy 4-5ször meg kell ismételni, vagy még többször, de gondolj bele, ennyi fáradtságot megér az, hogy pár nap múlva ne legyen cirkusz a lefekvésből. Az is jó, ha lefekvéskor énekelsz neki, mindig ugyanazt a dalt, ebből már egy idő után tudni fogja, hogy most a lefekvés következik, és fel tud rá készülni.
2008. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt. Kb.2 hónapig csak a babahordozóban ringatva vagy valaki(általában az én) kezemben aludt el. Két hónapos volt mikor elköltöztunk és itt még csinálta kb.2 hétig, itt már úgy csináltam,hogy kendőbe raktam,így legalább a kezem szabad maradt, de egyre többször raktam le a kiságyba. Forgattam,hogy kiderüljön hogy szeret aludni és 2hét alatt rászokott a ágyára.

Mondjuk tény,hogy itt igényli a cumit és nappal 98%ban azzal alszik, de éjszakára mikor lerakjuk nem kell neki.

2008. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a legelső levéllel nekem is jól jött volna ilyen tanács annak idején, valahogy átvészeltük. Gondold el 9 hónapig együtt voltatok, hallotta szívdobogásod stb. most is ha a pocakja nem fáj (felhúzza a lábát és élesen sikít) lehet, hogy egy kis testközelségre vágyik. Egy kisbabát nem lehet elkapatni, aludhatsz vele is csak okosan fokozatosan ha nagyobb lesz rakd át a kiságyába persze csak ha akarod.
2008. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!