Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom ordít...

6 hónapos kislányom ordít kakilás közben annyira fáj neki, mit adhatok neki amitől újra lágyabb széklete lesz?

Figyelt kérdés
3 napja elkezdtem neki kekszet adni,akkor jelentkezett először ez,mert keményebbé vált a széklete,abbahagytam,de semmi változás! amúgy az étrendjében más változás nem történt... úgy sajnálom, minden nap ordítva fog kakilni ezentúl??? Mit lehetne csinálni vele?
2011. nov. 8. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szegény pindúr...

Én is csináltam olyan ételt a bébimnek,amitől sajna székrekedése volt.

Nekem az őszibarack bébideszert sz üveges kecskeméti rögtön megoldotta..klasszul meglazította neki.

Kerüld a banánt és az almát is ezek székletfogók.

A kislányom minden nap kap öszibarackot vagy tejpépben vagy husis kajaként,önmagában,más gyümölccsel.

Esetleg egy próbát megérhet!

Remélem javulni fog a babócádnál a "nagydolog"

Minden jót kívánok!!

2011. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a szilvás bébiétel vált be.
2011. nov. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint már kapott glutén tartalmú ételt, akkor adhatsz neki a gyümölcshöz búzakorpát. Nekünk ez nagyon bejött, igaz az én lányom már 21 hós, neki a joghurthoz adom, de volt már olyan, h gyümölcspéphez kevertem.Próbáld meg, nekünk nagyon hatásos. védőnő
2011. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alinaaa ***** válasza:
Inni kamillateát édes köménnyel. A kisfiam csak ezt itta, sőt még 3 évesen is alkalmaztam a szorulásnál. A kamilla puhítja a székletet a kömény meg indítja a szeleket, ami szintén segíti a kakit:)
2011. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fiamnak vasat kellett szednie, ezért kicsit keményebb volt a kaksija néha, a védőnőm azt mondta adjak neki pár csepp narancslét, vagy valamit, ami savanyú, az segít!
2011. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk is 6 hósan, a hozzátáplálás kezdésével lettek kakik gondok.


első körben próbálj meg lazító, rostos ételeket adni pl.őszibarack

zabkása (nálunk ez vált be a legjobban)

körte, szilva, mandarinlé (ha bírja a pocakja)


ezenkívül sok folyadék: ha szükséges, vízzel pótold.


és mozgás: lábtorna, hasmasszírozás


ha ezek nem segítenek, akkor Levolac szirup reggel, éhgyomorra.


nálunk 6-8 hó között 2 naponta reggel Levolac szirupra volt szükség, másnap mandarinlevét adtuk. 8 hósan kinőtte a problémát.

2011. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja, és a keksz, bébiétel, rizs, krumpli, répa, banán nagyon fogják a székletet, addig ezeket ne add.


viszont főzelékbe 1 kanál olivaoljat keverhetsz, az is segíti a kakit.

2011. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Laevolac szirupot úgy tudom már picik is kaphatnak. Nagyon hatásos. Szülés után gondjaim voltak ilyen téren és azt ittam :)
2011. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Laevolac. A kamilla és szilva nekünk nem hatott.
2011. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma reggel is iszonyatos kínok között ébredtem.Totálisan összegörcsölve.Össze voltam kuporodva amennyire csak tudtam és csak gurguláztam az ágyon,próbáltam kifingani a bent rekedt gázt.Pár perc kínszenvedés után ki is fingottam valamicskét,megkönnyebbültem.Irány a lakás legkisebb része,de előtte fel kell öltözni,mert nagyon hideg a trónterem,nincs fűtve és 12 fok az 12 fok,meztelenül nagyon hideg.Szóval hajolok le a papucsomért,amikor megint összeránt a görcs,de ezúttal a földre esek le és gurgulázok megint kínomban.Kiforogtam pár perc után ezt is,gyorsan magamra kaptam valamit,de útközben megint elkapott a görcs,összeestem és úgy kúsztam ki az árnyékszékre.Még nem tudtam ki kínlódni magamból a gázt,hogy fel tudjak ülni a trónra,de éreztem,hogy mindjárt jön aminek jönnie kell.Ezért elkeseredett kínomban(nehogy már a fél méter miatt székeljek be) egy hirtelen mozdulattal egyenes fekvésbe rúgtam magamat.Nem kellett volna.A szörnyű alhasi görcsök még jobban fájtak mint addig,még be is könnyeztem a fájdalomtól,a kínok kínját álltam ki,mire kifingottam.De legalább ültem a trónon(gondoltam én),innen már csak a megkönnyebbülés jöhet.De sokáig váratott magára,mert a gázok,amik kihozták volna a bélformára száradt farönköt,azok már rég kifingódtak.Viszont a kínzó görcsök csak noszogatták kifelé.Vártam,hátha képződik egy kis gáz,de nem képződött sajnos több,ezért erőből kellett iszonyatos kínok között kitojni.Gázok és nedvesség hiányában viszont nagyon nehezen tudtam ezt a helyzetet ánuszrózsám nyers erejéből megoldani.Az is borzasztó volt,amikor megálltam "pihenni",de a csont kemény fekália nem tört el ánuszrózsám gyilkos szorításától,hanem csak nyomta és szinte felhorzsolta a görcsök által millimétereket csúszó kolbász.Mire kiszültem az egészet meg is tágultam annyira,hogy rutinból tudtam,hogy nem szabad beletörölni azzal az érdes papírral(még ha Coala van otthon,azzal sem!).Utólag visszanézve rá,olyan a kinézete,mintha macskakőből lenne kipattintgatva.Vettem is egy kamillás ülöfürdőt utána,amikor már járni is tudtam.
2012. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!