Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajak herpesz mennyire veszélye...

Ajak herpesz mennyire veszélyes 8 hónapos babára?

Figyelt kérdés
Kijött rajtam az ajakherpesz, mielőtt meg nem jelent a hólyagocska nem sejtettem, hogy ez lesz, (előtte évekig nem volt) és adtam puszit a 8 hónapos babámnak. Lehet ettől valami baja?
2011. ápr. 1. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az 1. találkozás a herpesszel nagyon kellemetlen lehet, lányom 1.5 éves volt, 2 hétig alig tudott enni,érzéstelenítő porral kellett kenegetni a száját belülről, az egész ínye begyulladt. DE, leszokott az ujjszopásról. 2 fiamon még nem jött ki, talán ők nem fogékonyak rá. Egyébként, ritkán akár agyvelőgyulladást is okozhat, ami nem gyógyul nyom nélkül,ezért én a biztonság kedvéért mindig ragasztom herpesztapasszal, (miután bejódoztam :) )amíg nincs 2 éves a kisgyerek. De lehet, túlaggódom.
2011. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én is nagyon aggódós vagyok, azóta már az enyém is le van ragasztva, de a puszi idején még nem gondoltam, hogy herpesz lesz.:( Olvastam én is az agyvelőgyulladásról, ezért is ijedtem meg és tettem fel a kérdést, hogy kinek van esetleg személyes tapasztalata.

Mennyi idő után jelentkeztek kb. a tünetek nálatok?

2011. ápr. 1. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:
SZia! Nekem már rengetegszer volt herpeszem és én sem mindig tudom előre, hogy ki fog jönni. és természetesen puszilgatom a gyerkőcöt. Ő most 19 hós. Hála égnek (kopp-kopp) még nem jött ki rajta herpesz. Terhesség alatt is voltam herpeszes, most is volt herpeszem és a második babánkat várom. Szerintem ez ennyire könnyen nem adható át - legalábbis a mellékelt ábra ezt mutatja.
2011. ápr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!