Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császár metszés után mennyi...

Császár metszés után mennyi idő elteltével vállalhatok másik babát? És biztos hogy a második baba is császárosan fog születni? Mennyi az esélye?

Figyelt kérdés
Most azért császároztak mert az utolsó 1 hétben ki alakult a terhességi cukor és a magas vérnyomás,de a terhességem alatt ez nem folyamatos volt csak az utolsó hétben,mivel meg indultak a fájások csak nem tágultam,de nem is indították meg a szülést mert magas volt a vérnyomsom és máig nem értem ekkor miért nem szülesztettek meg,tehát nagy esélyem van hogy a másik babóval is császározni fognak?
2009. febr. 27. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosa válogatja, hogy ki mit mond. Legalább fél évet, de inkább egy évet nem árt várni a két baba között. Azt, hogy mennyi az esély a természetes szülésre nem igazán jósolható meg. Döntő a heg állapota, illetve az, hogy az elsőt kiváltó okok a második terhességnél fennállnak-e. Egy picit nagyobb valószínűsége lehet a természetes szülésnek, ha két szülés között legalább 2-3 év telik el.
2009. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem halmozott problémák voltak, ezért 4 hónapja császárral szültem. Tegnap voltam a dokimnál rákszűrésen és én is pont ezeket kérdeztem:)

Legalább 1,5 évet várjunk, hogy regenerálódjon a szervezetem és a szöveteim. Lehet a második természetes szülés, ha nem veszélyezteti a meglévő heget, nagyon jó fájások vannak, gyorsan és jól tágulok, nem farfekvéses a baba. Mert az elhúzódó szülés nem tesz jót a régi hegnek.

2009. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az első babám császárral született,mert farfekvéses volt. 4 évre rá született a második babám,nála sima szülés volt. Elötte az orvos azt mondta,hogy 95% esélye van az újabb császárnak,nekem bejött az 5%. :)
2009. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6 hónapja szültem császárral. A 37. héten léptek fel komplikációk (vérvételből valamilyen fertőzés lett megállapítva, amit a mai napig nem tudnak, hogy mitől volt...). Az én dokim azt mondta, hogy 2 éven belül "ne essek teherbe", mert akkor biztos császár a heg regenerálódása miatt. Szóval 2 év. De szerintem ez az idő teljesen jó, egészséges, 2 év korkülönbséggel már be mernék vállalni még egy pindurt. :)
2009. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!