Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babátok, mennyit és...

8hónapos babátok, mennyit és mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:

8 hónapos pont és talán 8 kiló, szép kis hurkás, de nem kövér és nem túl hosszú baba. Nem tudom, jól csináljuk-é, de:

5-ször szopizunk, az kb. 6 deci anyatej lehet (talán..., nem mérem). Mellette 2x, ritkán ha kér még 3x eszik vmi zöld pépeset vagy reszeltet, összesen olyan 2,5 decit - mondjuk 2 nagy alma mennyiségét :) A repertoárunk: alma, sütôtök, répa, cukkini, spenót, gesztenye, cékla, krumpli, banán. Most gondolkodom pépes gabonán vagy rizsen. Bébiételt még nem kapott, most fôleg a sarki zöldséges áruját fogyasztja :) Innivalót külön nem adok, a zöldségekhez szoktam több fôzôlét tenni.

2011. ápr. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! 8,5 hónapos a lányom.

Reggel 6-7 között szopi, olyan 9 körül valamilyen gyümölcs babakeksszel, dél körül húsos főzelék ( húst a főzelékhez naponta adok)( eddig ezeket eszi: répa, tök, cukkini, padlizsán, brokkoli, cékla, gesztenye, ezeket krumplival, vagy rizzsel sűrítem, és főzésnél nagyon pici olajat adok hozzá.

15 körül gyümölcsös keverve natúr joghurttal, 18 körül főzelék de nem hússal hanem sajttal keverve, vagy ha nem főzelék akkor tejpép, de azt nem igazán szereti a lányom.Fürdés után pedig szopi, kb 19:30 körül.

A köztes időkben főleg evések után vannak szopik, akkor iszik.

2011. ápr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Reggel tápszer vagy tejpép (180-210 ml között, 6 hós kora óta tápis baba) tízóraira (ami nem mindig tíz, van hogy 9 vagy 11) túrókrém, tejberizspép vagy gyümi, ebégre főzelék vagy tészta husival, általában üveges babakaja, azokat jobban megeszi mint a főttet, bár a csirkepörköltet imádja házilag is :)

Uzsira ua. mint tízóraira, vacsira meg vagy főzi vagy tápszer, késő este elalvás előtt még tápszerezik egyet.

2011. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia


Én sem tudom jól csinálom de így néz ki:

délig cici volt eddig,most szeretném a tízórait is kiváltani.

délben húsos főzelek,csak az üvegeset eszi meg ebből kb 150g.

uzsonna gyümölcs, babakeksszel,gabonapéppel vagy magában.

vacsora tejpép (főzeléket mondott nekm a védőnő de az olyan fura nekem vacsorára,amúgy se nagyon szereti)

lefekvés előtt cici,illetve tápszer amennyi kell.

7 és fél hónapos.

2011. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok,még annyi,hogy napközben alvás előtt ha kér,kap cicit,a szilárdak után pedig vízzel kínálom,abból csak 1-2 kortyot szokott inni.
2011. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy itt kérdezek, de szerintetek melyik a legjobb , legmegbízhatóbb bébiétel?

Most 10 hós múlt a kisfiam és három napra elutazunk olyan helyre, ahol nem lesz lehetőségem főzni neki. Bébiételt még sohasem kapott ebédre, de most rá leszünk kényszerülve.

2011. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bébiételek közül ezeket adom: Hipp, Univer,Nestle, DM-es saját márka. Azt nézem, hogy lehetőség szerint bio legyen és ne tartalmazzon hozzáadott cukrot.


Így etetem:

6-7között cici

9-10 között gyümölcs-többnyire üveges bébiétel, akár gabonával vagy keksszel 1 üvegnyit 190 grammot megeszik, utána vizet adok inni

13 körül húsos zöldséges bébiétel -már olyat is adok ami tartalmaz tészta, rizs darabokat. A húslevesből már kiveszem a zöldséget hússal turmixolom neki + Cici

17 körül 100ml tjpép + Cici

20 100ml tejpép+ Cici

2011. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ugyanígy eszik mint a többi 8 hónapos. Kétszer kap többnyire üveges kaját, akkor 170-180 ml is megeszik. Utána -ha gyümit evett csak- eszik 5-6 db kölesgolyót és vizet. Délelőtt szoktam adni neki gyümit, délután 5 óra felé meg főzeléket. Nekem nagyon sok tejem van és egy jó darabig még lesz is, nem tudom, mikor szoktak 3 étkezést kiváltani? A 2 bébiétel után már a kezdetektől nem szopik. Éjjel sajnos még egyszer felkel éjfél körül szopizni.
2011. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 7,5 hónapos.

-reggel 8kor szopi

-11.30 körül cici+fél adag zöldség

-3 körül szopi

-6 körül szopi+fél adag gyümölcs babakeksszel

-fél 9kor szopi

és alvás reggelig.

2011. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kislányom 8honapos lesz 5dikén reggel szopi aztán amikor kér kb 30percenként szopi 10körül gyümi szopi délben fözelék egy nagy tányéral és szopi aztán utána amikor kér szopi 3körül pép vagy sinlac 5-6körül vacsora vagyis fözelék hiradokor fürdés utána szopi és éjjel is kell oránként:-)most 8kg volt 2hete
2011. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!