Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8hónapos babátok hányszor...

7-8hónapos babátok hányszor szopizik egy nap?

Figyelt kérdés
A lánykám napközben négyszer, és éjszaka 1-2 alkalommal kel(fogzik) szopizni. Sokan mondják hogy keveset szopik napközben és ezért kel éjszaka????
2011. jún. 28. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 6,5 hónapos 5x-6x szopik nap közben, éjszakát végigalussza. Még nincs fogzásra utaló jel nála (gondolom azért nyugodtabb az alvókája. Szerintem ne hallgass senkire. Már nem kell több tejednek lennie, mert gondolom elkezdtétek az ismerkedést az ízekkel. Éjszaka szerintem csak nyugtatásból szopizik, ha tényleg jön a fogacskája. Ha nem nyűgős napközben, szopás után, akkor bőven elég neki a tejcsi.
2011. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónapos korára már csak reggel-este szopizott, és nem kelt mégsem éjjel.

Mit eszik mellette?

De amúgy vannak éjjel kelős babák, és nem is mindegyik a fogzás miatt kel fel. Lehet, hogy neki még egyszerűen csak szüksége van a szopizásra.

Ha pedig fogzás, akkor az eltarthat egy darabig, de nem hinném, hogy az a baj, hogy keveset szopik napközben.

2011. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tízóraira gyümölcsöt kap, ebédre már főzeléket és vacsorára tejpépet. 3 hónaos koráig átaludta az éjszakát, azóra kel fel enni 1-2 alkalommal, az átlag egy, de most hogy jön a foga, kétszer biztos kel, de nem mindig éhes,viszont csak a cicin nyugszik meg.
2011. jún. 28. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4-5x szopizik egy nap, 8 hónapos.Mellette kap 2x gyümit, ebére főzeléket, esetleg pici reggelit(pár falat kenyér az én reggelimből) meg esetleg pici vacsit a fürdés és szopi előtt.

Mondták, hogy nem kéne ennyiszer szoptatni ennyi kaja mellett, de nem tudok vele mit csinálni, sokszor a gyümit se fogadja el, ha előtte nem szopizhat picit.

Éjjel nem kel fel.

Mennyit eszik mellette?Mert a tejet azért elég hamar megemészti, azért lehet éhes éjjel...ha éhes egyáltalán!Nem lehet hogy csak "megszokásból" kel fel?Csak hogy melléd bújhasson?Fiam 4 hónaposan szokott le az éjszakai cicizésről, a segítségemmel:)Láttam, hogy nem éhes már, így cumit adtam neki, azzal aludt tovább.

Mikor kap kislányod utoljára szilárdat a szopizás, esti alvás előtt?

2011. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fél9kor fürdik utána szopzik, előtte 7 óra és fél8 között kap tejpépet.
2011. jún. 28. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
és hogy próbáltad már éjjel megnyugtatni?Cumival nem megy?Nekem pont most éjjel az jött be, hogy magamhoz vettem, átkaroltam az ágyban, szerintem érezte a tejcsi és a bőröm illatát, így aludt nyugodtan.Na meg cumival:)
2011. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Cumival alszik, de hiába adom neki vissza,csak sír. Próbáltam ringatni is,nagyon ritkán baválik. De általában cici, bekapja és szív rajta 3-4et és már alszik is. De természetesen van olyan is,amikor eszik rendesen.
2011. jún. 28. 13:07
 8/10 anonim ***** válasza:

8 hós éppen ma.

Kb 6 hós korától, mióta elkezdtem a hozzátáplálást egyszer fel szokott ébredni éjjel szopizni, előtte teljesen végigaludta az éjszakát.

Most ez a napirendünk nagyjából:

8-9 között valamikor szopi

12 ebéd (főzelék) utána szopival alszik el kb 1 körül

du. 4-5 között valamikor tejpép, néha utána pici szopi

este 8-kor szopi

éjjel 2-3 fele szopi

2011. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia!eenyém amikor kér van hogy fél oránként van hogy oránként 8honapos lesz 5dikén!A nagyfiamat is hagytam amikor ö akarta és 3évig szopizot..a kicsi most 3hete kell éjjel is szopizni eddig meg 5honapot át aludta az éjjelt
2011. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zsöff85 ***** válasza:
Nem kéne ennyit szoptatni? 1 éves korig hozzá kellene csak táplálni, és az anyatej 2/3 kellene legyen a tápláléknak!
2017. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!