Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónapos babátokat rá...

14-15 hónapos babátokat rá mernétek hagyni 2 hétre a nagyszülőkre, dédszülőkre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy férjemmel kettesben el szeretnénk utazni, mert a terhesség óta eltávolodtunk egymástól és újra össze szeretnénk csiszolódni. Viszont ezt csak úgy tudnánk megoldani, ha nem kéne egész álló nap a kicsivel foglalkozni, hanem csak mi ketten végre, sok-sok hónap után... Remélem ezt nem gondoljátok önzőségnek, de muszáj lenne újra egymásra találnunk. Anyukám és nagymamám vigyázna a kisfiamra, amíg mi távol lennénk. Mit gondoltok? Van esetleg tapasztalat?
2011. ápr. 4. 16:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
61%
Ha eddig is vigyaztak a babara, foglalkoztak vele, akkor miert ne? Elvegre ok is neveltek gyerekeket. Ha aggodsz, menjetek egy hetre. Ket het eleg hosszu ido, babanak, Nektek es a nagyszuloknek is.
2011. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
55%

Merném, csak nem tudnám :)

Persze a Ti helyzetetek más, úgy gondolom, eléggé fontos dolog miatt szeretnétek másra hagyni a babátokat, úgyhogy szerintem egyáltalán nem önző dolog.

Talán valamivel rövidebb idő?

2011. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
42%

Igen én is ugy gondolom, mint az első válaszoló. 2 hét nagyon sok idő nagyon hiányoznátok egymásnak...

De amugy elmennék!!

2011. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
76%

Egy munkatársnőmet ilyen idősen hagyták a nagyszülőkre a szülei három hétre. Amikor mentek érte, ő nem ismerte meg őket.


Megértem, hogy fontos lenne most hogy Te és a férjed tudjatok egymásra koncentrálni, de szerintem ez a két hét nagyon sok egy ilyen pici gyereknek. Nem lehetne valamivel kevesebb időre? Vagy csak gyakrabban rábízni őt a nagyszülőkre és több estét tölteni kettesben?


Remélem, minél előbb rendbe jönnek a dolgok!

2011. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
14%
Hat, azert ez egy kicsit tulzas, hogy harom het utan a gyerek nem ismerte meg a szuleit.
2011. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat! A két hetet azért írtam, mert a férjem már meglepett ezzel az úttal, ki van fizetve, de természetesen ha úgy döntök, vagy bármi közbejön, lemondja, vagy visszük a kicsit is magunkkal. Amiatt tettem fel ezt a kérdést, mert bizonytalan vagyok, pont amiatt, hogy egyáltalán 2 hét után meg fog-e ismerni, vagy elfelejti, hogy az anyukája vagyok, vagy én fogok belepusztulni a hiányába, vagy beleőrülni, hogy minden rendben van-e. És nem lennénk közel, hanem több, mint 1000 km-re a kincsemtől... Szóval még nagyon őrlődöm...:(
2011. ápr. 4. 16:55
 7/53 anonim ***** válasza:
37%

Bármikor,hisz engem is ők neveltek,nem lenne rossz helyen (bár biztos hogy túlzottan elkényeztetnék)


De hivnám telefonon minden nap,vagy ha van mobilinternet laptoppal,meg nagyinak is internet,akkor videotelefon,és láthatod is...

2011. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszolókhoz csatlakozom. Szerintem is a két hét azért sok idő, titeket is nagyon megviselne, a végét már nem élveznétek... Ha van rá lehetőség, gondoljátok át, hogy meg tudjátok-e oldani egy hétben a közös nyaralást.


Viszont megérdemlitek a pihenést, főleg, ha eltávolodtatok, és picit helyre is kéne hozni a kapcsolatot, úgyhogy pár napra - egy hétre igenis tessék elmenni és jól érezni magatokat:) Ez minden évben ráférne a gyerekes szülőkre, sokkal kipihentebbek és kevésbé feszültek lennénk a mindennapokban, ráadásul a gyerkőc is látja, hogy apuci-anyuci még mindig odáig van egymásért, ami az ilyen élményeknek is köszönhető.


Bevallom, én is így tennék már két és fél év után... de a férjem szó szerint sírógörcsöt kapott múltkor, mikor egy éjszakára (!) a nagyinál hagytuk a gyerkőcöt:D Meddig lesz ez így úristen...

2011. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nyugodtan ott hagyhatjátok. Néha beszéljetek telefonon. És nem hiszem, hogy elfelejtene.

Megérdemlitek ezt az utat, úgyhogy hajrá! :)

2011. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
73%
15 hónapos unokatesómat anno a szülei nagymamámra hagyták, amíg 2 hétre elmentek nyaralni. Nem ismerte meg őket! Ordított, amikor az anyja fel akarta venni, csak a mamához akart bújni :( Utána persze rendeződtek a dolgok, de kb. 1 hónapig tiszta depressziós volt a kisfiú, szinte sztrájkolt, haragudott az anyjára. Emlékszek rá, mert én már nagyobb voltam akkor.
2011. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!