Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy 5 hónapos...

Hogy néz ki egy 5 hónapos baba napirendje?

Figyelt kérdés
Mennyit alszik, milyen időközönként eszik, mikor kap cicit és mikor teát,hozzátáplálás, altatási szokások, közös játékok?
2011. ápr. 4. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez annyira baba függő, kinek mire van több igénye.

Én a sajátomról tudok nyilatkozni, nálunk általában így nézett ki:

reggel fél 7 és 7 között ébredt farkas éhesen, úgyhogy gyors pelenkacsere és cici

utána beadom a D vitamint, berakom a pihenőszékbe, nézelődik, addig én is át tudok öltözni és megmosakodni

átöltöztetem nappali ruhába, leterítek a nappaliba mindig 2 vastag pokrócot és leülök a babámhoz, állatos babakönyvet nézegetünk, énekelek neki, verseket mondok

9-10 között megint cicizik (előtte pelenkacsere) és utána el is alszik hamar

11-12 között ébred, tisztába teszem és vagy a járókába rakom és odahúzom magamhoz a konyhába, hogy lásson, vagy megint a pokrócára, attól függ mihez van kedve. Amíg elkészítem magamnak az ebédet, elmosogatok, nagyon jól elvan. 13 órakor cicizik ő is, aztán pelenkacsere és séta. Van, hogy elalszik séta közben, de van, hogy végig fent van és nézelődik, mostanában már ki is szoktam venni és úgy jobban tud nézelődni, de nagyon meg kell gondolni, mert utána alig lehet visszatenni a babakocsiba. Általában délután fél 5-re érünk haza, uzsonna (cici) és játszunk, vagy ha apa itthon van, ő játszik vele.

Fél 7 és 7 körül minden este megmasszírozom, aztán fürdés és utána vacsi. Van, hogy már vacsora közben bealszik, de van, hogy még fent kukorékol este 9-ig. Általában 8 és 9 között azért le lehet fektetni mindenféle balhé nélkül. Korábban sírt keveset, simogattam a hátát és hamar elaludt, szerencsére mostmár sírás nélkül elalszik.

Éjszaka soha nem ébred fel, előfordul, hogy felsír, akkor felveszem, megpuszilgatom és szinte alszik is tovább.

2011. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk szinte minden nap más. Naponta átlag 3,5-5 órát alszik. Általában este 22 körül alszik, de előfordul, hogy korábban. Reggel 6.30-ig vagy 8-ig, attól függ, mikor aludt el este. Nagyjából 3 óránként eszik, mert nem eszik sokat egyszerre. Tejem kevés van, ált. este, nappal 2x, és ha kell éjjel kap. Almát, krumplit, répát, banánt eszik, teát evés közben is kap, ha kér, utána, illetve nappal többször megkínálom. Amikor felvan, akkor közösen játszunk, igényli, hogy szórakoztassam :-), de játszik egyedül is.
2011. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én babám holanp lesz 5 hónapos és még csak alakulgat napirend. reggel 8 körül kel, ekkor szopi, aztán két órán belül visszaalszik. utána kap kóstolót, mert pár napja kóstolgatunk gyümiket. utána megint szopi. játszik kcist, míg én összevakarom magam és reggelizek, aztán séta, de előtte cici, különben sír nagyon a babakocsiban, amúgy meg alszik. hazaérünk, játék, majd dél körül újabb cici ebéd gyanánt. innentől kezdve általában káosz van még. azt teszünk, ami jön éppen, de egyet alszik ilyenkor is :-))) öt körül leviszem újra sétálni, ha tehetem. ekkor még alszik egy rövidet. kb 20-30 percet. amúgy a többi nappali alvása is max. 40 perces, összeséégében kb 3 órát alszik nappal. maximum. séta után kis játék és 6-fél 7 felé pár napja kap egy kis rizspépet, mert a tejcivel már nem érte be. utána szopizik. fél 8 felé fürdés, utána cici és alvás. éjjel általában kétszer kel föl szopizni. teát nem kapott még egyáltalán. eddig barackot és sütőtököt kóstoltunk, plusz a rizspép. cicit elég összevissza kap. amikor kér. és a séták meg a sok altatás miatt még többször, mert nappal babakocsiban alszik a lakásban is, így cic nélkül itthon se tudom letenni aludni. de nem cicin alszik el, csak kell neki kábé 2 percig, aztán utána vagy 10 perc, míg elalszik, közben tologatom.

közös játékok? mikor mi jön. mindig van aktuális kedvenc. most pl egy kutyamatricát nézegetne egész nap, de szereti a pusziszörny játékot, a tükröt, a babatornáztatót, egy kutyabábot és mindent, ami kutya :-D


nálatok?

2011. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!