Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba étkezési...

9 hónapos baba étkezési rendje, illetve napirendje?

Figyelt kérdés
Tapasztalt anyukákat kérdeznék!
2011. júl. 18. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha 2 gyerekes anyukaként tapasztaltként tekintesz rám, akkor leírom :)

28-án lesz a picilányom 9 hónapos.

Este 8-tól reggel 7-ig alszik, közben mostanában kétszer ébred, ilyenkor szoptatom is. Nagyon rajta van az anyamánia, lóg rajtam, szeparációs szorong, ezért ébred éjjel. 7 hós koráig nem ébredt fel.

Délelőtt alszik a babakocsiban, miközben sétálunk, vásárolunk, játszótérre megyünk (2,5 éves a nővére). Kb fél 10-től alszik 1 órát.

Délután kb 1-fél 2-től alszik 2 órát (itthon az ágyban).

Mostanában így néz ki az étrendje:

8-kor gyümölcs (banán, barack, körte, stb)

9-kor szopi (ezután indulunk sétálni)

12-12:30 fele ebédre főzelék (tök, krumpli, cukkini, cékla, répa -- benne husi)

du. 1-fél 2 fele szopi (cicin alszik el)

du. 5 fele maradék főzelék vagy tejpép

este 8-kor szopi (cicin alszik el).

Éjjel 1-2 szopi (inkább 2 mostanában).

2011. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tapasztalt!!! :-)

Nálunk, az éjszakai felébredés, kimerül egy kis tea ivásba, vagyis tápszert- merthogy sajnos, pár hete tápszeres- nem próbáltam meg neki adni. Lehet, hogy kéne?..Míg anyatejcis volt sem evett éjszaka, soha sem.

Reggel 7-kor fele tápszer, fele tejpép kb.200ml. (100ml tápszernél többet nem hajlandó inni)

9-10 alukál kicsit.

10 körül gyümölcs nem sok..

13-kor ebéd 70 tápszer és 180-190 főzelék

Kb. 13.30.-14.30. alvás

Séta, játék.

16.30 uzsi valami tejes dolog

fél 8 kor fürcsi

20-kor vacsi 100ml tápszer + 100-120 tejpép.

Aluka.

Szerinted így jó nálunk? Sajnos a védőnő nemigen segítőkész :-(

2011. júl. 18. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:

A tejpépet kanállal kapja?

Nem tűnik rossznak ez az étrend.

Tulajdonképpen az a gondod, hogy felébred éjjel és miért?


Szerintem az én babám nem éhes éjjel egyébként, csak ha már felkel, megszoptatom, mert úgy legalább visszaalszik. Lehet le kéne róla szoktatni, de lusta vagyok éjjel ringatni, inkább szoptatom.


Úgyhogy én is kíváncsi vagyok a többi anyuka válaszára, hogy ők hogyan etetik a 9 hós babáikat :)

2011. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tejpépet kanállal eszi, csak a tápszer megy cumisüvegből, persze, ha lehetne az is kanállal enné, még a poharat is jobban szereti, mint a cumisüveget :-)

Éjjel igazából nem ébred fel, de annyit mozgolódik, és, ha elakad az ágyban ( 60x120) akkor nyöszörög és nyöszörög, s, ha nem vagyunk elég gyorsak a férjemmel, akkor megébred...most vettünk neki nagyobb ágyikót, remélem jobb lesz! :-)

Jó lenne, ha még többen írnának!!

2011. júl. 18. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Első baba, 9 hónapos ő is, lassan 10.8 hónapos koráig tudtam szoptatni, azután már nagyon kevés lett a tejem, így ő maga mondott le róla.Az éjszakákat másfél hónapos kora óta átalussza.Az első foga kibújásánál ébredt kétszer egy éjjel, de azóta se.

Reggel fél 6: 100-120 ml tápszer ( ilyenkor még alszik a kis lelke, nem kér többet)

Játék, reggeli torna, habtapi széttépése, nekem meg a könnyem folyik az álmosságtól:))

Fél 8: alvás ( fél óra-1 óra)

reggel 9: 140 g tápszer kb, margarinos kifli darabkák, néha sajt is, újabban pár falat túró vagy ahelyett gyümölcs

séta, játék, mese olvasás, bébitornázó

11 körül: alvás

12: 12:30: ebéd húsos, zöldséges főzelék kb. 180-200 g

játék, néha séta, mondókázás, éneklés, torna stb.

14: 30 alvás

15: 15: 30 uzsonna tejpép, vagy főzelék, néha evés után egy kis nassolnivaló kifli, banán darabkák

játék, apa szerelem:))

néha még alszik délután, nem mindig

este 7: fürdetés

fél 8: 160 g tápszer

alvás reggelig

2011. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam is 28án lesz 9hós :) S úgy, mint az első válaszolónak, nekem is ébred mostanában 1x, 2x éjjel, pedig Ő is végigaludta mindig az éjszakát, s lustaságból szintén szoptatom, s akkor alszunk is tovább! :):):)

Amúgy este 9től reggel 7-8ig alszik.

Akkor cici, majd 10 körül gyümölcs keksszel

fél1-1 körül ebéd, cici - mert csak így alszik el, s ez egyben az ebéd is. Ezután alszik 2 órát.

4-5 körül főzelékezünk, s utána sétálunk, s ez alatt úgy 6tól alszik még egy fél-1 órát a kocsiban. Mikor felébredt kap mindig egy kis babapudingot, s így 8ig kibírja a sétát is, meg kaja nélkül is.

8kor cici, utána fürcsi, és 9kor alvás :)

2011. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!