Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem oldódik fel a...

Miért nem oldódik fel a tápszer? Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Nem oldódik fel rendesen, olyan mintha kristályos maradna, és bedugul a cumi lyuka, szegény picim meg csak szívná..és csak ideges lesz, hogy nem jön. Mi a hiba? próbáljam meg először forróbb vízzel feloldani?
2011. ápr. 5. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sűrű a tápszer! Próbálj más fajtát, vagy válts nagyobb lyukú cumisüvegre!
2011. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha felforralod a vizet, majd visszahűtöd, semmit nem rontasz el, egyszerűen nem úgy olvad el a tápszer.


Szerintem az eldugulás tápszerfüggő, mert nekünk is eldugult többször a cumi az egyik tápszerrel, másikkal meg nem.

A férjem kísérletezte ki, hogy úgy mossa ki a cumisüveget, hogy nagyon-nagyon forró vizet enged bele, gyorsan rátekeri a kupakot, akkor a forró víz kispriccel a cumilyukon, így nem dugul el.

2011. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:


Még az jutott eszembe, hogy úgy tudom, van direkt tápszerhez való cumisüveg cumi.

2011. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápszert használsz?

Adjad nagyobb lyukú cumival!

Mekkora a baba?

2011. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápszer?

Mennyi idős a baba?

Milyen cumival etetsz?

Annyi mindentől függ!


Vannak olyan tápszerek (direkt nem írom), amik olyanok, mintha nem oldódnának fel, kristályos marad, vagy csomós lesz, habzik,stb...

2011. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Milupa HA1 Start. Csak pótlásra adom, néha-néha, egyébként szopizik, csak néha nem elég neki a tejci. 1 hónapos a babám, egyébként erős, jól szív (4700 g), tehát nem vele van a "baj".
2011. ápr. 5. 16:31
 7/12 A kérdező kommentje:
ja, és avent 1-es cumival adom.
2011. ápr. 5. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyet adtam, Ha start optima, milupa és aventtel. Mi kettesre váltottunk, igy simán jön belőle a cucc:)
2011. ápr. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én inkább abból indulnék ki, hogy "mintha kristályos...", ha nem a cumival van gond, akkor próbáld meg melegebb vízben feloldani, valamelyiken olvastam hogy kb. 40-50 fok meleg vízben kell oldani (majd lassan fel-le fordítgatva "rázni" és kb. 37 fok fogyaszthatóságra visszahűteni.
2011. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ugyanez a MILUPA tápszer nekem is ilyen problémát okoz, de csak akkor, ha 30 vagy 60 ml-t csinálok. Ha 100-at vagy többet, akkor nem dugul el, ráadásul mi már dr. brown cumisüveg 3-as cumiját használjuk... Már én is kipróbáltam, forró víz, hideg víz, de igazából nem jövök rá, hogy mi okozza. Holnap megyünk a dokihoz, másikat akarok én is íratni...
2011. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!