Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap ettünk először 2kiskaná...

Tegnap ettünk először 2kiskanál almalevet,3hónaposan? Lehet azért volt ilyen borzalmas az éjszakánk?

Figyelt kérdés

szer szokott felkelni, 8-7ig alszik közben 3kor szokott enni.

Ma pedig 2,5óránként kelt,ha aludt is csak nyöszörgött....

Vagy nem lehet összefüggésben?


2011. ápr. 6. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon korai volt!!

Szerintem még várj 2 hónapot a hozzátáplálással, ja és az almalé hajt vagy görcsöt okozhat, hizs cukros gyümölcslé.

2011. ápr. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Védőnő ill, doki tanácsolta hogy kezdjük el, mert tápszeres a pici.
2011. ápr. 6. 08:03
 3/9 anonim ***** válasza:

szinte biztos, hogy a túl korai hozzátáplálás miatt volt.


Nyugodtan várj még legalább egy hónapot evvel.

Tápszeres babáknál is 4-5 hós kort szoktak javasolni (ha nem 6-ot, ami ugye a WHO ajánlása! ) a hozzátáplálás elkezdéséhez.

2011. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha tápszeres, akkor is nagyon rossz tanács volt, az ő gyomruk sem érett rá, 4-6 hónapos koruk előtt, ezt az orvosnak, védőnőnek kellen a legjobban tudni!!


A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

2011. ápr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tápszeres a abám, 4 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást....korai volt!!! várj vele!!
2011. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kisnita ***** válasza:
100%

Már nagyon sokan leírták (én is), de megteszem még egyszer. NEM SZABAD ALMÁVAL KEZDENI A HOZZÁTÁPLÁLÁST!

Túl savas, szétmarja, lesokkolja a baba fejletlen gyomrát ami eddig csak a könnyen emészthető anyatejet/tápszert kapta.

Adj neki tejpépet, főtt krumplit, ezek semleges ízűek és könnyen emészthetőek, ezek hasonlítanak ízben is a legjobban az anyatejre/tápszerre. Fokozatosan (először csal fél-egy kanállal, másnap 2-3mal, köv. nap mehet nagyobb adag ha nem volt gond.) Ha ezek meg vannak akkor el lehet kezdeni bevezetni a többi zöldséget és a gyümölcsöket is. (alma)

Ha újat adsz akkor mindig először "tesztelj" (pici adag, másnap egyre több)

Én legalább egy hónapot még várnék a hozzátáplálás megkezdésével, de inkább 2-3 hónapot.

Semmi baja nem lesz ha csak 6 hósan kezded el etetni. Sőt, addigra már biztos érett a gyomra és könnyebben el fogadja/átszokik az új táplálékra.

2011. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom milyen védőnőd és orvosod van ... Elég nagy hibát követtek el. A tápszeres babáknál is jó ha vár a szülő 6 hós korig, de 5-ig minimum. A hozzátáplálást pedig a délelőtti órákban ajánlatos kezdeni, mivel ha gondot okoz (hasfájás), akkor elvileg már éjszakára meg kell oldódnia a problémának.
2011. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, mi is uebben a cipőben járunk, mármint tápszeres a babánk. 3 és fél hónaposan nekünk is ezt mondta a dr,és a védőnő is. Én úgy kezdtem hogy az almát meghámoztam , és megpároltam, babavízzrl turmixoltam, hígra, és így kostoltatta. nem okozott gondott , de fintorgott , ezért hagytam pár napot és újra próbáltam még mindíg fintorgott, ezért nem sürgetem, lassan 4 hósak leszünk majd akkor újra próbáljuk.

Ha megpárolod az almát , akkor a savasságával nem lehet gond.

Ha úgy véled az alma volt a gond akkor várj pár napot , és esetleg próbáld így, de szerintem sem kell sürgetni.

2011. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A XXI. században még ennyire maradi védőnők és gyerekorvosok léteznek??????
2011. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!