Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovább ahozzátáplálássa...

Hogyan tovább ahozzátáplálással? Nagyon elakadtam.

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam, és szépen beált a napirendje. Félek, ha bármit változtatok, akkor felborul. próbáltam, hogy egyik étkezésre csak gyümölcs, de akkor egy óra után újra éhes. Mindenhol azt írják napi 5ször kel ennie ennyi idősen, és ez csak ezzel a kajákkal van meg. Így beálltunk erre a rendre, ez így pont jó. Mikor kell újabb étkezést kiváltani? Vagy még maradhat így?

6kor tápszer

9kor tápszer

12.30kor főzelék

16kor sinlac gyümölccsel, v Humana grízpép vagy almampép

20kor tápszer


2011. ápr. 8. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem így etettem és nem is 5-ször. Rájöttem, ha kapott tízorait akkor nem ebédelt eleget.... Viszont ha nektek így bevált, akkor simán maradhat így. Ha jól fejlődik, miért ne? Ne vegyél mindent kötelezőnek amit írnak, mondanak. Figyeld a gyermeket és bízz a megérzéseidben. Mondjuk nekem is így volt, írtó éhes volt ha csak gyümölcsöt kapott. Viszont én nem akartam már ezt a sok mű ételt (sinlac). Úgyhogy kísérleteztem. Ötletként: kekszet reszelhetsz hozzá, reggelire (9órai étkezés) adhatsz neki mást, és italnak a tápszert. Lehet, hogy csak egy falatot fogad el belőle, de apránként így barátkozik az új ízzel illetve így fogtok tudni váltani majd.
2011. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyém is 8 hós, a napirendünk elég rugalmas. Reggel cicizik mellettem fekve, utána kb 8kor kelünk. 10 felé tízórai, gyümölcs tejpéppel összekeverve. 1 körül főzelék és szopi, 4 körül csak szopi, fél 8kor kukoricadara gyümölccsel, utána fürdés, aztán szopizós elalvás. Éjszaka kb 2X szopik, de rögtön alszik tovább. Van, hogy nyűgösebb, akkor többször megszoptatom napközben, és olyan is van, hogy megyünk valahova, és nem szoptatom meg, de ezek nem szokták felborítani a rendet.

Lehet, hogy a 9-es tápszer után is adhatnál gyümölcsöt vagy tejpépet. Illetve az esti tápszer előtt is kaphat valamit.

2011. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14:56 vagyok. Én is gondolkoztam sokat, hogy lenne jó a hozzátáplálás, de téynleg nincs pontos recept. Ahogy neked és a babának is jó, úgy kell csinálni. Nekem is van, amit tanácsoltak, de bonyolultnak tartottam, és van amit nem mondott senki, és nekünk bevált.
2011. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én 8 hósan hasonlóan etettem, mint te. most 9 hós, így eszik:

kb.6 szopi

9 szopi, gyümölcs

12 főzelék

15 szopi, gyümölcs

18 szopi

20 szopi


amikor 2 étkezést váltok ki, akkor a 2 gyümölcsöt fogja magában kapni.

2011. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 8 hónapos, tápszeres baba. Nálunk így alakulnak az etetések: 8.00 körül tápszer (kb. 150 ml), 9.00 körül gyümölcs gabonapehellyel, 10.00 körül tápszer (kb. 100 ml), utána alvás. Ebéd 13.30-kor főzelék husival, 15.00 körül tápszer (100-200 ml), alvás. 18.00 körül vacsora tejpép v. főzelék v. gyümölcs, fürdés, 19.30 körül tápszer (kb. 100-200 ml), alvás. Nekünk ez vált be, így megvan a napi min. fél liter tápszer, és elalvás előtt nagyon igényli a tápszert. Jó nagy baba, szerintem ő se bírná ki nagyon a következő étkezésig máshogyan.
2011. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam (6 hónapos) akkor lakik jól a gyümölccsel, ha teszek bele kekszet. Pl. 2 kisebb alma reszelve, hozzá 2db háztartási keksz reszelve. Kekszet nem kap minden nap, csak minden második nap. Viszont amíg nem ehetett kekszet, addig a gyümölcsök megemelték a gyomorsavát szegénynek és szenvedett tőle. Így mostmár nem. Amúgy a napirendünk:

fél 7-kor tápszer

10-kor gyümölcs (keksszel)

fél 2-kor főzelék általában husival

fél 5-kor tejpép gyümölccsel

8-kor tápszer

2011. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!