Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai három hónapos...

Nem korai három hónapos babánál a hozzátáplálás az anyatej mellett?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nincs elég teje, de tápszert nem akar adni a babájának.Főtt krumplival és sárgarépával egészíti ki a szoptatásokat.Nem viseli meg a baba pociját ez a korai "evészet"?

Ti mikor kezdtétek el, és hány hónaposnak kell lennie minimum egy babának, hogy el lehessen kezdeni?


2011. ápr. 9. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha ennyire meg van győződve a saját igazáról, akkor régen rossz. :( A babám 6 hónapos koráig tisztán anyatejes volt, utána kezdtem el kóstoltatni. 1 éves korára már csak napi 2 szopi maradt.


Olvasnivaló az ismerősödnek: [link]

2011. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt elég tejem, csak nagyon kicsi (20-30 ml) két mellből. Nekünk már az elejétől volt tápszer kiegészítés, aztán 3 hónaposan végleg áttértünk a tápszerre, mert addigra már csak kínlódás volt a szoptatás mindkettőnknek. Nem tudom miért idegenkedik a tápszertől, 4 hónapos még elég pici....


Viszont mivel az enyém tápszeres lett, egészen pontosan 3,5 hónaposan kezdtük el az almapürét adni neki, a védőnő tanácsára. (Téli hónap volt akkor épp, és mondta, hogy adjunk neki a táp mellé egy kis "vitamint" is).


Szóval 4 hónaposan nem korai, ha tápszeres a gyerek. Emellé már mehet a hozzátáplálás (és nem a tápszer megvonása).

2011. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

De, nagyon is korai. Az ismerős pedig végtelenül buta.

Nem értem mi a baj a tápszerrel egyébként, sokan kifogásolják, pedig csak azt tartalmazza, amire a babának szüksége van. De ha mégsem, akkor vegyen anyatejet. De hozzátáplálni 3 hósan?? És hiába mondják, hogy régen is... így meg úgy, azóta fejlődött a tudomány, milliószor bebizonyosodott, hogy igenis az anyatej, ha nincs, anyatejpótló tápszer a legjobb a babának fél éves koráig.

De a hozzátápi legalább négy hós korig várhat. Akkor is pici almalé, hogy szokja az ízeket. Ha elutasítja a baba, akkor pedig békén hagyni vele 1-2 hétig.

2011. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hm.Igen hasznos a link, amit küldtél, köszi.

Sajna nem vagyok beszélőviszonyban az ismerősömmel, de egy nyakas - makacs nőszemély, mindig azzal jön, hogy régen nem voltak ilyen modern tápszerek, mégis felnőttek vhogy az olyan csecsemők is, akiket nem tudtak szoptatni....Okos(tojás)

2011. ápr. 9. 22:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél hósan kezdtük,orvos javasolta.Szoptatni nem tudtam, a tápszerrel meg már nem lakott jól.
2011. ápr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvosi tanácsra kezdtem el 3 hónaposan a hozzátáplálást,mert elapadt a tejem.Kapott tápszert is,de ebédre főzelékeket.Közben meg gyümölcsöt. Kiegyensúlyozott,nyugodt baba.Nem hasfájós. Nem tudom mi a gond a főzelékkel???
2011. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem lesz tőle semmi baja. Minket is így etettek,és nem lett a gyomrunknak semmi baja. Sőt. Az unokaöcsémet a nagynéném nem tudta szoptatni,két hetes korában már tehéntejet és tejbegrízt evett. Ma egészséges,27 éves,198 cm-es fiatalember .Elég sok anyukát ismerek,akik ilyen korán kezdik el hozzátáplálni a babákat. Van aki meggyőződésből,de két ismerősöm is van,akinek nincs pénze a drága tápszerekre. Egyikük babája sem beteg.

Mindenkinek saját magának kell eldönteni,hogyan eteti a babáját.

2011. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

22:44

Érdekes, amit írtál, én meg az indiai anyákról hallottam, hogy elvből nem szoptatják a babájukat, hanem rögtön tehéntejet adnak neki, és ismerek jópár olyan családot, ahol 4-5 gyerek is van, nagyon szegények, mikor kicsik voltak, nem volt pénzük tápszerre, így ugyanazt csinálják, amit itt sokan írtak, mégis kicsattannak az egészségtől.

Mielőtt megbotránkoztok, hogy akkor miért vállaltak be ennyi gyereket?Amúgy nagyon tiszták, rendesek, a gyerekeknek normális ruháik vannak, egymástól öröklik..Ja, és az anyuka ismét terhes.

:))

2011. ápr. 9. 22:54
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Én ezt egyáltalán nem tartom bajnak. Szerintem a 3 hónapos kor már teljesen jó ehhez. Tudom, nem szeretik sokan, ha azt mondják, hogy "minket is így etettek", de hát ha egyszer így volt? Mármint most nem arra gondolok, hogy állítólag egyesek már két hónaposan ették a darált szalonnát, hanem hogy akkor az ilyen krumplis, répás meg hasonló bébiételekre is a három hónapos kor volt ráírva. Én a fiamnak is így adtam, 3 hónaposan már ette a krumplit, aztán a répát, stb. Egyszerűen azért, mert a tejjel már nem lakott jól, hiába evett bármennyit, lehet, hogy a hasát kitöltötte, de jól nem lakott vele. Most 3 és fél éves, és soha nem tapasztaltam, hogy bármi baja származott volna belőle, hogy 3 hónaposan már evett "szilárd" ételt. Akkor sem volt tőle semmi baja.
2011. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
A mi fiunk 4 hónapos korától kap napi kétszer mást az anyatej mellé. Délelőtt gyümölcs, délután főzelék. Van bőven tejem, de ő olyan haspók, hogy nem tud eleget enni. Egy evés egy nagy alma, illetve 200 g-nyi főzelék. Van, akit muszáj mellétáplálni. De csak azért, hogy elkezdjük időben, azt nem tartom helyesnek. A tápszer sem az ördögtől való dolog.
2011. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!