Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babánál inkább...

4 hónapos babánál inkább anyatej + tápszer vagy anyatej + hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányunk, 6100 gramm. Anyatejes baba. Most már kevesebb a tejem és tanácstalan vagyok... A tej mellé estére vagy adok neki tápszert, vagy nappal a tej mellé gyümölccsel kezdem a hozzátáplálást.

Ti hogyan csináltátok?

Orvos szerint a tápszer jobb lenne. Én inkább arra hajlok hogy hiába hogy még csak 4 hónapos, inkább a hozzátáplálást kezdjük el hamarabb, mint hogy tápszert kelljen adni.

Tudom hogy tápszeres babáknál a 4 hónap a határ s náluk 4 hónaposan már kezdik a hozzátáplálást.


Köszönöm a véleményeket előre is.


2010. okt. 24. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Nekem is pont négy hónapos volt a lányom mikor nem volt elég neki a tej. Vessetek rám követ de én hozzátápláltam. Azt hozzá kell tegyen hogy ekcémás volt estére kapott egy kis Sinlacot de inkább alma banán volt a porondon.

Most 2 éves mult ekcémáját szépen kinőtte és nincs gond az emészétésvel sem.

2010. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

En tapszert adnek inkabb, de az lenne a legjobb ha orvossal / vedonovel beszelnel errol.

kb fele-fele aranyban lesznek tapszer illetve a hozzataplalas partiak a valaszolok kozott.

2010. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Én is inkább az anyatej+hozzátáplálást választanám már ennyi idős babánál.
2010. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
anyatej+ tápszer természetesen!!!
2010. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok hozzátenni, amit a gyermekorvosunk mondott. Ő azt vallja, hogy anyatejes babánál, ha fogy a tej, akkor inkább tápszerrel kell pótolni legalább 6 hónapos korig, mint hozzátáplálással.
2010. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy tápszeres babáknál a 4 hónap a határ s náluk 4 hónaposan már kezdik a hozzátáplálást." Ez sajnos egy közkeletű tévedés. A tápszeres babáknak semmivel sem fejlettebb az emésztőrendszere, mint az anyatejeseknek.


6 hónapos korig anyatej, ennek hiányában tápszer. A felnőtt kaját még nem tudják megemészteni, hasznosítani, többet árt, mint használ a korai hozzátáplálás. A tápszer nem méreg, az anyatej pótlására fejlesztették ki.

2010. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
anyatej+tápszert választottam, ugyanez volt a helyzet. nem bántam meg (és persze én is feltettem a kérdést)
2010. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy te is írtad, az eleve tápszeres babáknál (vagy akik kiegészítésként tápszert kaptak) ajánlják korábban a hozzátáplálás elkezdését. Szerintem az orvosod jót mondott, semmi baj nincs a tápszerekkel, csak olvasd el az összetevőket egy tápszeres dobozon, majd egy üveges bébiételen. Hidd el, hogy semmi rossz nincs a tápszerben, de a babának ebben a korban még a legfontosabb a tejalapú táplálék, ami a gyümölccsel nem pótolható.

Én a helyedben estére bevezetném a tápszert, majd ha egy hónap múlva szeretnéd - és valószínű kell is, mert tovább fog csökkenni a tejed - akkor kezdd el majd a hozzátáplálást akkor.

Egyébként nálunk nagyon hasonló volt a helyzet és én így csináltam, a gyümölcsöt úgysem tudod két nap alatt bevezetni, a babám kb. 3 hétig csak kóstolgatott (napi 1-2 kiskanállal), tehát ezzel úgysem lakott volna jól, az esti táp viszont nagyon jól bevált, hiszen éjjel is nyugodtabban aludt és már a következő napunk is sokkal nyugodtabb volt.

2010. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Anyatej+tapszer+kostoltatas.

Igy csinaltam en.Nem valtottam ki egy etkezest sem,de 4hos koratol kostoltattam vele.6honapos korara valtotunk ki egy etkezest,addigra a tej is elfogyott teljesen.igy maradt a hozzataplalas+tapszer.

2010. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyatej+tápszer!

Fél éves kor alatt nem kell mást kapnia a babának!

2010. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!