Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor "könnyebb" leállamvizsgá...

Mikor "könnyebb" leállamvizsgázni? 8 hónapos terhesen, vagy ha már megvan a baba,3-4 hónapos? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom, leadjam-e a szakdogámat, mert akkor be kell vállalnom 36 hetesen az államvizsgát. Ami elég stresszes lesz. (Plusz 2x100 km utazás, ami nagy pocakkal nem lesz leányálom)


De a babát szoptatni fogom (már a második babánk lesz), így az sem túl jó, ha pont a vizsga közepén lenne szoptatási idő. (fejni nem tudtam eddig sem, nem hiszem, hogy hirtelen, az államvizsga hatására sikerülne)


Melyik esetben járnék jobban szerintetek?


2011. ápr. 11. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én a pocakost választanám. (legalább a vizsgáztatók is megenyhülnek.)


babával max.akkor tudnám elképzelni, ha van olyan segítséged, aki napokra is besegít.

2011. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az agybaj szélén állok két törpével, és az államvizsga jövőre esedékes.

Pocakkal vizsgázni könnyebb szerintem, mint két kicsivel.

2011. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Szerintem is pocakosan államvizsgázz!


Így könnyebb tanulnod, mint akkor amikor majd meg lesz a pici és sír, közben szalad a lakás és fő a vacsora!


És valóban be tudsz csempészni némi mosolyt a vizsgáztatók arcára! =o)

2011. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is bevállalnám, amíg nincs meg a baba. Én idén államvizsgáztam volna. Most kéne leadnom a szakdogát, februárban szültem. Esélyem nem lenne most ilyesmivel foglalkozni.

De ha most lennék terhes, tutira megcsinálnám az államvizsgát. Sokkal könnyebb lenne.

2011. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ÉN IS A POCAKOSRA SZAVAZOK.


1 GYEREKES ANYUCI ÁLLAMVIZSGA ELŐTT, REMÉLHETŐLEG POZI TESZT ELŐTT:)

2011. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megszületik a baba, semmi időd nem lesz!! Főleg az első hónapokban! Nekem egy 2 évesem van, meg a pocakomban egy "félidős", és a kövi vizsgám (nem államvizsga, azon már 6 éve túlvagyok:) még a 2. pici megszületése előtt lesz :) Hajrá, tanulj sokat :) Milyen szakon végzel? :)
2011. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy szintén második baba :)
2011. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a 36. héten államvizsgáztam, és oda-vissza összesen kb. 400 km-t utaztam. Igaz, második diplomám volt, így a záróvizsga előtt nem izgultam annyira, mint az elsőnél. Szerintem is inkább szülés előtt tedd le a vizsgát! Utána kevesebb az időd, és ahogy az első válaszoló írta, a vizsgáztatók is toleránsabbak. Sok sikert!
2011. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!! :)

Én is így gondoltam, pocakkal jobban járnék, mint egy még szpós babával, meg egy dackorszakossal :)


Közgazdász leszek, külgazdasági szakon, ha az Isten is úgy akarja :)))


Csak amiatt aggódom, hogy a kozulensemmel nincs meg a 4 konzultáció, ami a minimum lenne.... Nem fér bele az időmbe bejárni a suliba, a vizsgákra éppen elég.

Az államvizsga miatt azért nem aggódom, mert ha már odáig eljutok, remélem, a záróvizsga már menni fog. :)


Köszi!!!

2011. ápr. 13. 13:49
 10/10 A kérdező kommentje:

Leírom a tapasztalatom. Tavaly már nem mertem bevállalni, a stressz meg a kocsikázás miatt, illetve az a kevés időt még ki akartam évezni a nagyobbal.

Igy most államvizsgáztam le. Nehéz volt felkészülni, nagyon, de sikerült :))))

2012. jún. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!