Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkóstoltathatom a 13 hónapos...

Megkóstoltathatom a 13 hónapos lányommal a gyümölcslevet, vagy maradjunk a víznél?

Figyelt kérdés

Még soha nem kapott inni mást csak vizet, persze a tápszeren kívül. Az az igazság, hogy rettegek attól, hogy ha egyszer megkóstol valami jobbat, akkor nem lesz hajlandó többet vizet inni. Nem nevelem spártai szigorral, de nem akarok másodszor is ugyanabba a hibába esni.

Sajnos a nagylányommal ezt elrontottam, ő csak az édes nyavalyákat issza meg, a vízből szinte csak kortyolgat.

Olyan anyuka válaszát várom, aki vízivás párti és kipróbáltak néha gyümölcslevet is. Mi lett utána? Megmaradt a víznél a kicsi?


2011. ápr. 11. 16:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Most olvasom, van lejjebb egy Kubus kérdés is ami hasonló, azért én is várok válaszokat.:)

Köszönöm!

2011. ápr. 11. 16:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én 15 hónapos lányom is többnyire vizet kap.Kb 1 hónapja ebéd után kap 1-1,5 deci gyümölcslevet, de a vizet még mindig szívesebben megissza ha szomjas.
2011. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 14 honapos es en adok neki vizet is meg gyumolcslevet is. Hevegente megyunk neha pizzazni es a gyerekmenuhoz jar egy uveg udito, azt is szivesen megissza. Gyumolcslevet felesbe szoktam neki adni. Ontok a poharaba egy kis almalevet meg vizet is. Igy is nagyon szereti. kb. 2 honapja issza ezeket de ha csak vizet adok neki akkor sincs semmi gond.
2011. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a 100%-os gyümölcslé NEM INNIVALÓ!!! nekik az még étel, hogy híg. nyugodtan adhatod neki uzsonnára néha, add pohárból, így nem fogja elutasítani a vizet!
2011. ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15 hós lányom majdnem mindig vizet iszik! Néha adok neki gyümilét, nem 100%osat. Néha pedig teát. De a vizet ugyanúgy szereti. Sőt inkább azt is kér gyümilé után is! :)
2011. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb úgyis találkozni fog más folyadékkal is a vízen kívül. Az én 12 hónaposom is többnyire vizet iszik, anyósom ad neki néha gyümölcslevet, de nincs gond belőle.

Mi úgy csináljuk, hogy itthon csak víz (ritkán tea), de ha megyünk a nagyikhoz, ott lehet más is.

2011. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha adsz neki, akkor vegyél 100%-os gyümölcslevet (nem hohes c és tárasai, hanem alnatura vagy naturpur vagy ilyesmi) és azt higítsd. Hogy milyen arányban azt te döntöd el, szerintem 1/3-2/3 -ban is finom még. És mégsem víz ízű.

A fiam teát ivott régebben, minden nélkül, meg vizet, ilyen gyümilevet néha veszek, akkor 2-3 napig így issza aztán megint nem. Most ott tartunk, hogy direkt van egy itatója, ami csak vizes, és a másik meg tás üdítős. Persze víz minden nap van, így választhat. Mostmár a vizet tudja mondani, hogy ví ví... az üdítőt még nem :o) Nem veszem észre, hogy ezért nem inná a vizet, sőt. Bár mondjuk én cukros dolgokat is kerülöm, néha néha kap a nápolyinkból, de nem is kell neki. Kekszet szoktam neki venni, bio kekszet, az a nasi, napi 2-3 db de azt sem igényli. ha nincs, nincs. Szóval szerintem ez nagyban függ attól is, hogy mennyire van az édességhez hozzászokva.

Még megpróbálhatod, hogy facsarsz narancsot, és szintén így higítod vízzel. Csak vigyázz, mert hamar pimpósodik.

2011. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor én is megkóstoltatom a gyümölcsleveket, áll a szekrényben pár üveg bébiknek való ital.
2011. ápr. 11. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!