Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tanitó mesés dvd-t,...

Milyen tanitó mesés dvd-t, vegyek egy év körüli babának?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Semmilyent,mert még nem érti. Filmet nézni pedig még nem is szabad neki.
2011. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
teletubbies, bogyó és babóca, elmo
2011. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Még egy 2 éves gyerek sem bír 3 percnél tovább megülni a tv előtt. Hozzáteszem, hogy ez így van jól!
2011. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Semmit sem veszt ha nem néz TV-t!Sőt!Te játsz vele!A Gyerekek akkor tudnak legjobban tanulni ha megélik a játékot!Énekelj neki,bábozz és ringasd!Építőkockázz vele és vidd ki a természetbe.Mutasd meg neki a virágokat,faleveleket.Ettől sokkal okosabb lesz mintha a TV elé ülteted!Tudtad,h.sokkal fogékonyabb az a baba akit eleget símogattak és ringattak mint az akivel nem foglalkoztak így?Kívánom,h.Legyetek egészségesek és boldogok!Jó éjt!
2011. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Egy év körülinek semmilyen DVD-t. Szerintem túl korai 2-3 éves kor előtt, nem fog belőle tanulni. Amiből ebben a korban tanulnak, az a tapasztalás: kádban pancsolás, homokozó, fakanállal lábast ütögetni (ó de utáltam a hangját), stb.

Gyerekdalos CD az OK szerintem, de a DVD nem.

2011. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Vannak olyan helyzetek amikor sajnos egyedül kell hagynom, mikor olajban sütök, vagy takaritok, mert nincs senkim. Ilyenkor beteszem a kiságyba és bekapcsolok valami mesét. A frakkot imádja. Igen is szereti nézni, nevet és sikongat közben. Ezért gondoltam, ha már MUSZÁJ az ágyba tennem, akkor olyan mesét kapcsolok be amiböl esetleg valamit tanulhat. Egyébként magátol értetödik, hogy egyébként foglalkozom vele. :)
2011. ápr. 13. 23:07
 7/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Megértem hogy vannak helyzetek, amikor a gyereket le kell valamivel foglalni, és nem is lehet napi 24 órában kreatív fejlesztő játékokat játszani meg mondókázni. De olyan DVD, amiből tényleg tanul, okosodik, olyan ebben a korban nincs.


Nekem az idegennyelv miatt kellett a Little Einstein babaváltozata, a Baby Einstein (nem pici babának). Ezt kifejezetten piciknek készítették, de több fórumon olvastam, hogy nem jelent semmit, ettől nem lesz okosabb a csemete.


Barátnőm javasolta, hogy ekkora csemetét úgy is le lehet foglalni az etetőszékben, ha pl. zizit szórsz ki neki. Mire azt felcsipegeti a konyha másik végébe tett etetőszékben, addigra talán ki tudod sütni a húst.

2011. ápr. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok TV párti ebben a korban (később is csak mértékkel) de ha te amúgy is bekapcsolod neki a TV-t akkor megpróbálhatod a minimaxos Gyerekdalok és mondókákat. Így legalább a dalokat megtanulja.


[link]

2011. ápr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a zizi nem rossz ötlet, majd veszek otthon. Egyébként a magyar nyelvü mese nekünk se árt, ha nem is tanul belöle, mert külföldön élünk. Mindenkinek köszönöm a választ! :)
2011. ápr. 13. 23:22
 10/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Külföldön ha zizi nincs is, de talán natúr puffasztott rizs lehet... Egy próbát megér, megfulladni azért már nem fog tőle, de eltart egy ideig amíg felcsipegeti. Meg állítólag a csippentésekkel a finommotorikus mozgások vagy mi a fene is fejlődik.

(Bár az én nagyobb lányom megoldotta: egyszerűen lenyalta az etetőtálcát)

2011. ápr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!