Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit tegyek a folyton...

Anyukák mit tegyek a folyton beteg babámmal? Már nem bírom!

Figyelt kérdés

7 hós a fiam, 2 hetes kora óta egyfolytában beteg. Az orvosunk nem ér egy kalappal sem, fenistil cseppel illetve ambroxollal tömi minden alkalommal.

Folyik az orra, el van dugulva, nem tudom szívatni sem szegénynek. Sóoldatos orrspray illetve gyógyszeres orrsprayt is használok, az sem tart csak amíg kiszívom, 2 perc múlva ugyanúgy nem kap levegőt. Ez megy egyfolytában. 2 hete kötöttünk ki a gyerek ambulancián mert nagyon csúnyán hörgött. Kapott antibiotikumot, illetve hörgőtágítót is, akkor rendbe is jött de ez sem tartott tovább 4-5 napnál. Állandóan ez megy, már nagyon belefáradtam és a szívem szakad meg, hogy nem kap levegőt és nem tudok neki segíteni.


2011. ápr. 14. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is vidd el magándokihoz ha megteheted anyagilag, ha nem akkor is mindenképp válts orvost ha nem vagy megelégedve a jelenlegivel!

Egy alapos kivizsgálás vérkép nem ártana neki, valamint párásító a szobájába!

2011. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Párásító megy, a vérképében semmi rendelleneset nem találtak. Az allergia vizsgálat eredményére kell még várnunk, az 1-jén lesz meg.
2011. ápr. 14. 11:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Infra lámpa is segíthet, plusz valamilyen immunerősítő!
2011. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kakukkfűtea!! 1ek 2 dl. vízzel leforrázva 10-15 percig álljon. (finom is), esetleg kis mézzel, de igazival, ha anélkül nem issza meg. Reggel megcsinálhatod és egész nap ihatja, de két dl-nél több nem kell. Sokat fog segíteni. Ha esetleg nem allergiás rá lándzsás utifű tea is nagyon jó, de várjátok meg az allergia vizsgálatot. És grapefruit cseppből van gyerekeknek való íztelen változat, napi két cseppet nyugodtan szedhet, vírusölő, nagyon jó!!! Mi is nyakra főre szedtünk egy időben antibiotikumot, de állandóan visszabetegedtünk. Legyengült az antibiotikumtól az immunrendszer, pár nap kihagyással betegek voltak újra. Amióta inkább lázzal, teákkal, és utolsó utáni ponton antibiotikummal kezelem őket, alig betegek!
2011. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg adhatnál neki Multikid multivitamin szirupot, ebben van vas is. Még ha jó is lett a vérkép, 7 hósan annyira azért nem lehet annyira jó a vas szintje, hogy ez ártson!

Válts dokit mindenképp.

Az én kisfiam is ilyen beteges (5 és fél hónapos), de ő tejallergiás és ezért.

Mióta adom neki ezt a vitamint, kb. öt hete, azóta nem volt beteg, csak a szokásos köhögések vannak, de az orrát már kb. 3 hete nem szívtam, pedig azelőtt ő is fulladt, úgy eldugult neki stb.!

Az én kisfiam egyébként tápszeres lett és most váltottunk tápszert is, mert az előzőt (Pregomin) nem bírta, most Neocate-t eszik.

Nem lehet, hogy nálatok is tejallergia áll a háttérben?

[link]

2011. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégészeten voltatok már? Ilyen problémákat okoz, ha meg van duzzadva az orrmandulája. Ha nem voltatok, talán érdemes lenne elmenni.

Egy másik dolog, amit az egyik anyukától hallottam, 4 év után sikerült megoldani a problémát, addig télen-nyáron arcüreggyulladása volt szünet nélkül a kislányának: felső két tejfogát kihúzták (a szemfogakat) és azonnal tünetmentes lett. Nektek még nem bújt ki, de mivel fogzás már van akár innen is lehet.

2011. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Multikidet, cebion cseppet, d vitamint is kap. Mindent megveszek, ami csak javíthat az állapotán. Most echinacea immunerősítőt kaptam a gyógyszertárban. Pont ma lesz orvosváltás, illetve ha sikerül akkor elviszem magán fül-orr gégészhez is.

2011. ápr. 15. 10:49
 8/8 anonim válasza:
Amikor kezded átszoktatni a tejre, gondolom egy éves kora körül, adj neki kecsketejet. Nézd meg, mert mindegyiknek más az íze, kecsketartótól függ. Nálunk Telki környékén finom tejszínízű. Amíg kecsketejet kaptak az enyémek nem voltak betegek. De azt nem szabad megforralni, mert akkor pont a lényeg veszik el belőle.Jól meg kell nézni honnan veszed. Kicsit később a Flavokid is nagyon jó gyerekvitamin száz másikat néztem és próbáltam, ez is felturbózza az immunrendszert, sok vitamin csak alibi, de ez tud is valamit.
2012. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!