Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emlékeztél milyen egy újszülöt...

Emlékeztél milyen egy újszülöttel, mit is kell vele csinálni, mikor a második babád született?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Először azt hittem nem fog menni. De simán ment, pedig különböző neműek. Azért néhány dologra emlékeztetni kellett (pl köldökkezelés).
2011. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ez jó kérdés, bennem is felötlött már. 20. hétben vagyok, a kisláyom 2008 végén született...már megszoktam, hogy régóta segít az öltözésben, ül, áll, megy, beszél, dackorszakban van, fogni kell a hisztijeit....na most ehhez képest egy csecsemő semmi ilyet nem csinál, nyeklik-nyaklik, mindent a feneke alá kell tolni, és ha sír annak jogos okai vannak....nehéz lesz visszaszokni. d azért emlékszem miket kell csinálni vele. :)
2011. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát igen...én bármikor szülhetek, megint fiút, a köldökéről már gőzöm sincs mit kell tenni :) újra a babás ruhák, megint írni mikor melyik ciciből evett (igen, ezt csináltam, mert nem bírtam megjegyezni és káposztalé fejjel egyszerűbb volt húzni egy volnalat a táblára hajnali 2kor :)

basszus, pedig csak 3 éve volt! :)

2011. ápr. 14. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez jó kérdés. Én még tisztán emlékszem, ahogy mutatta a csecsemős a köldökkezelést. Kicsit megfogni a csonkot és körülötte, alatta jól kitisztítani alkohols vattával, majd hintőporral beszórni. De ha most itt volna egy újszülött, biztosab fura lenne.
2011. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. ha jól emlkszem, mire hazakerütünk a kórházból, már kb tudtam mindent, jó nem volt nagy rutinom, de tudtam pelenkázni, tudtam hogy fogjam, köldökcsonkot is, fürdetést...úgyis lesznek ott frissen szült első babások, és ha másnak nem, nekik megmutatják a csecsemősök. te meg megnézed újra, és megint tudni fogod. ráadásul biztos előjönnek majd a régi reflexek, tudományok is. ne aggódj sztem. :)
2011. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11 éves a lányom. A kisfiunk koraszülött, és most mindent elölről kellett kezdenem, mert totál elfelejtettem még a pelenkázást is! Arról nem beszélve, hogy fiú, és korababa. Nagyon bénának érzem magam...de lassan belejövök, és kezdenek előjönni az emlékek is. Az orrszívás szörnyű művelete pl. rendesen belém rögződött, ezt ma sajnos megtapasztaltam.
2011. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

22 hó különbség.

Mindenre emlékeztem, de mégis fura volt.

Fura volt először megfogni a 4 kilós kisbabát a 13 kilós kisgyerek után. Fura volt, hogy nem tartja magát. Fura volt, hogy csendben van, nem dumál egész nap :)

Nem tiltakozik, nem fut el a pelenka elöl :)

Köldök, öltöztetés, ilyesmi, minden menni fog, ne aggódj. Még ha most nem is ugrik be, egyből menni fog :)

2011. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!