Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyenek az otthoni első...

Milyenek az otthoni első napok? Milyen egy újszülöttel? Mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés
Holnapután szülök, sajnos császárral, és egyre izgatottabb vagyok.
2011. febr. 15. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy szerencsém volt a lányommal, gyakorlatilag 2 hétig csak akkor volt ébren, amikor evett:) Egyszer még fürdés közben is aludt. Nem volt hasfájós, éjjel is ha felébredt, szopi után aludt tovább. Biztos van, akinek sírós a babája, az enyém nem volt az.
2011. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel császáros leszel, nem lesz könnyű. Gondolom lesz segítséged. Rengeteget kell pihenned, aludj, amikor a baba alszik, és nem árt, ha kb egy hónapig valaki főz nektek. Valamelyik mama pl. Én nem császárral szültem, de én könnyebbnek gondoltam. Ha jó baba lesz, és a hasa sem fáj, nem sír sokat, csak eszik alszik, akkor könnyebb lesz. (De szült velem egy lány, akinek a babája napi 20 órát sírt. Felettébb idegörlő tud lenni.)

Házimunkáról ne is álmodj, jó darabig, a feladatod az lesz, hogy megismerkedj a picivel, beálljon a tejed, és rengeteget aludj!:) És legyen valaki melletted, az nagyon fontos!

Könnyű szülést, kitartást, és jó babázást Neked!:)

2011. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia,először is: sok sikert, erőt, bátorságot és boldogságot a holnapi naphoz és a továbbiakhoz!és most utálni fogsz, tök őszinte, rövid és tömör leszek. első nap itthon: úristen, fáj a cicim, fáj az alfelem, miért sír, miért nem szopik,jaj, bekakált:mit kell csinálni, álmos vagyok, miért nem alszik, miért sír, miért kakák, miért nem alszik, miért nem alszik....Na, azóta eltelt fél év, és minden oké, ugyhogy ha esetleg neked is így indulna:fel a fejjel, elmúlik!
2011. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is szerencsem volt. Haza hoztuk már egyböl csak egyszer kelt éjszaka. szinte 2 hétig csak aludt.
2011. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem kevésbé volt szerencsém :) Először is rendesen felcserélte az éjszakát a nappallal, nappal aludt, még kaja közben is, csomó ideig tartott a szoptatás - ráadásul igen keveset evett (még mindig, pedig már 2 éves múlt). Az első 2 hétben hajnali fél 5 volt, mire elaludt, már bőgtem az idegtől és fáradtságtól. Utána fokozatosan előrébb jött az alvás idő, pár hétig fél 1-fél 2-kor aludt, majd végre valahára 2 és fél hónaposan fél 12-kor evett, bealudt rajta és aludt fél 8-ig. Persze ez sem tartott sokáig :) Gyermekem tartós elemmel működik a mai napig, úgy gondolja, h aludni felesleges, mert lemarad fontos dolgokról :) Na, kicsinek is ilyen volt. Míg más gyereke 3 hónaposan napi 18 (vagy többet) órákat aludt, addig az enyém alulról súrolta a 15-16 órát... hát, így jártunk :) De imádjuk! :)
2011. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én császáros voltam, de ez volt a legkisebb bajom.

Lányom nem igazán aludt, állandóan fent volt, és egyfolytában bőgött. Első babám, így nekem az volt a legnehezebb hogy alkalmazkodjak a megváltozott élethelyzethez, ami nem volt könnyű, főleg így, hogy állandóan sírt szegénykém. Sokat kellett vele foglalkozni. Szerencsére párom és anyukám sokat segítettek. Míg én babáztam, anyu főzött, párom takarított. Ez nagy segítség volt. Nekem az első 3-4 hét volt a legnehezebb, de utána fokozatosan jobb lett, rájöttem, hogy hogyan lehet beosztani az időmet, a babával is fokozatosan összeszoktunk.

Az első hetekben úgy járkáltam a lakásban, mint egy zombi, és sokszor a babával együtt sírtam, mert egyszerűen nem tudtam rajta segíteni (hasfájós volt - mindent kipróbáltunk, semmi sem segített). De aztán alakultak a dolgok és amikor már visszamosolygott ránk, akkor az feltöltött energiával.

De ha visszagondolok az első időkre, még akkor is ha nem volt könnyű, nagy élmény volt, és nagyon nagy dolog, hogy közöttünk van egy kicsi-pici emberke. :)

Kitartás, türelem!

Kívánok neked minden jót és egy jól alvó, nem síró babát! :)

2011. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csaszaros:szuper volt, csak evett, aludt.ejjel is 3 orankent. Jol kipihentem magam. Most:2 honapja zombi vagyok , jönnek a fogak, se ejjel se nappal nem alszik, es csak nyiiiil...elvezd a polyas korszakot.egy 5 hós anyukaja
2011. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első néhány hét nagyon stresszes volt... nehezen ment a szopi, fájt, a gyerek állandóan bealudt, nem is gyarapodott rendesen... egész nap szinte csak szoptattam, amikor meg nem, akkor állandóan azon agyaltam, hogyan fog ez így menni, adjak-e tápszert vagy sem, méregettem a gyereket egyfolytában... ja, és azért a hasfájás is bejött, bár nem volt olyan vészes... kb. olyan 3 hetes lehetett a lányunk, amikor tök nyugiban végignéztem egy filmet, miközben a kicsi aludt... na erre azóta sem volt példa... most 9 hósan egy kis sajtkukac...
2011. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!