Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babátok egy nap...

7,5 hónapos babátok egy nap hányszor eszik főzeléket? Csak délben vagy uzsira is adtok neki ha marad?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 12:53
 1/8 krisztivan ***** válasza:
Csak 1x,délben.Vacsira sinlacot eszik.Én sem eszek este főzeléket így valahogy nekem nem jut eszembe,hogy a fiam azt egye.Persze ha kérné az más.
2011. ápr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pont most voltunk dokinál 6 hósommal. A doki azt mondta csak délbe adjak neki zöldséges husos dolgot. De szerintem ha megmarad akkor azt délutánoda adhatod. de egy nap egy adagot egyen.
2011. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém 8 hós, de ha délről marad, akkor uzsira odaadom neki a maradékot + gyümölcs
2011. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a husos főzeléket csak ebédre szoktam adni,az uzsonna gyümölcs,babapiskóta. Bár szerintem nem lesz semmi gond ha egy kicsit ami imarad uzsonnára eszik meg. Gondolom a hust nehezebb emészteni,ezért adjuk délben nem estefelé. :)
2011. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SOSEM evett 2x

ebédre főzeléket, uzsira gyümölcsöt

2011. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én babám hétfőn lesz 8 hónapos. 4 hónapos kora óta egyáltalán nem hajlandó tápszert enni és a tejpépet is csak szenvedve. Nekem sajnos be kell iktatnom este is a főzeléket. Nem igazán rajong a gyümölcsös dolgokért, ezért nagyon fel van adva minden egyes nap a lecke, hogy mi a jó fenét is adjak neki enni.

Egy átlagos napi fogyasztása a következő:

Reggelire: 1 adag tejpép (néha gyümölccsel, kakaóval keverve)

Tízóraira: korának megfelelő joghurtos, túrós gyümölcs keverék

Ebédre: valamilyen főzelék husival + pici zölség vagy húslé

Uzsonna: tej-, túródeszert (néha gyümivel keverve), vagy babakeksz gyümölccsel

Vacsora: egész adag főzelék.

Nekem a déli főzelékből soha sem marad ha az üvegeset eszi. Ha én főzök úgy csinálom, hogy két evésre legalább elegendő legyen.

Szóval én nem tudom megtenni, hogy ne adjak kétszer főzeléket, mert enni kell mégha a kis szervezetét le is terhelem vele. Tejpépet nem merek kétszer adni, mert azt az egyet is kinszenvedéssel eszi meg.

2011. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
22:07 nek hát meglepődtem amit írtál.szóval akkor a te babád egyáltalán már nem eszik tápszert?de fura pedig mindenki mondja hogy még kell nekik a tápszer.és mikor akarod bevezetni a tejet?vagy azt nem is szeretnéd?
2011. ápr. 16. 00:13
 8/8 anonim ***** válasza:

22.07-es vagyok

Sajnos ez van.

Szoktam a főzelékekbe és a gyümölcsös desszertekbe keverni 1 kanál tápszert, de csak ennyit, mert kiérzi az ízét. Nem eszi túl jó étvággyal és úgy gondolom, hogy inkább neki jóízűt egyen az többet használ, mintha öklendezne és fancsalogna a megfelelő tartalmú tápszerestől. 6 féle tápszert próbáltam ki egyiket sem óhajtotta.

A tejet 1 éves koráig ugye nem lehet adni. Ezért van az, hogy tejdesszertet (Nestlé, Humana 4 darabos műanyag dobozost) és Hipp-es vagy Babylove-os üveges tejbegrízt-,rizst (gyümis, kekszes, vaniliás, csokis) adok neki, amit ugye 6-8 hós korától lehet adni . Jelzem ezekért sem rajong, de megeszi. Így a napi 5 étkezésből 3-szor van tejalapú kajaféleség neki. Igaz nem tápszer, de nem tudok okosabbat.

Én 35 éves vagyok és anyukám szerint 6 hónapos koromtól tejesgrízt kaptunk majdnem minden étkezésre annak idején, mivel még akkor nem volt tápszer. És lám mégis felnőttünk és semmi bajunk. Az orvos alig ismer, mert soha nem vagyok beteg. Szóval betartom amit az orvos és a védőnő mond, mert rosszat nem akarok a babámnak.

2011. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!