Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a hozzátáplálás alapvető...

Mik a hozzátáplálás alapvető szabályai? Hánykor kell gyümölcsöt adni, hánykor főzeléket, hányszor kell szoptatni, mikor kell babakekszet adni, és a tejpépet mikor kell adni? STB.

Figyelt kérdés

Még csak 4 hós a kisfiam, és fél éves korában akarom elkezdeni a hozzátáplálást, de nem árt, ha fel vagyok előre készülve. Csak anyatejes.

Vagy a védőnő mondja majd, ha itt lesz az ideje?


2011. szept. 25. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 2 havonta adtam új kaját

6-8 hónapig: ebéd: gyümölcs

8-10 hónapig ebéd: főzelék, uzsonna:gyümölcs

10 hónposan j kapott szilárd reggelit (nem csak anyatejet) és 1 évesen vacsorát


A déli cicizést 7 hónaposan hagyta el, a délelőttit 1 éves kora után, délutánit valahol 1,5-2 éves kora között.

2011. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nem vettem ezt olyan szigorúan..

pl:gyümit is hol délelött adtam,hol délután. az elején úgy is csak kostoltatásról van szó,és nem fog még annyit enni hogy jól is lakjon vele.

A szoptatás is inkább a gyereked igényétől fog függeni.

Szóval:ne aggódj,ez majd nálatok is magától ki fog alakulni. esetleg ha bizonytalan vagy,kérdezz rá a védőnődtől

2011. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

először szépen lassan fogsz haladni, azt írom, hogy majd 8 hónapos kora körül hogy fog kinézni ha olvasta a nagykönyvet :)


reggeli szopi, 10kor gyümölcs, dél-1 között, ebéd, főzelék. 4körül uzsonna, az lehet tejpép de ha majd a tejtermékeknél tartotok akkor joghurt, krémtúró, stb.

vacsira szopi, de ha nem alussza át az éjszakát akkor vacsorára tejpép vagy főzelék, és egy olyan óra múlva szopi :)


kb. így. babakekszet nem kell adni, de ha szeretnél akkor talán a 10 órai gyümibe a legjobb beledarálni

2011. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem kötekedés képpen írom,de nekem még 8hósan (sajnos) nem evett annyit délbe,hogy utána ne kérje még a cicit.én még ilyenkor is napi 4szer szoptattam a kislányomat.

persze ez főleg gyerek függő..

2011. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél másképp néz ki.


Lányomnál 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, akkor még csak néha-néha kóstolgatott gyümölcsöt, zöldséget.

Nála 6 hónaposan így nézett ki egy nap:

Reggeli tápszer és anyatej

Tízórai gyümölcs és tápszer

Ebéd zöldség és tápszer

Uzsonna tejpép vagy Sinlac

Vacsora anyatej


8 hónaposan már így evett

Reggeli tápszer

Tízórai gyümölcs, keksszel, utána víz

Ebéd zöldség hússal, víz

Uzsonna babajoghurt vagy natúr joghurt gyümölccsel vagy keksszel, víz

Vacsora tápszer


Ő 7 hónaposan már nem szopizott és a napközbeni evésekhez sem fogadta el a tápszert, így az ételek mennyisége hétről hétre nőtt, a tápszeré pedig csökkent. Mindig megkínáltam tápszerrel is evés után és rábíztam kér-e még. Az elején még kért, aztán már nem igazán, és akkor már csak vizet fogadott el napközben.

2011. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!