Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek hamar született meg a...

Akinek hamar született meg a második babája, hogy boldogultok?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, ha a második születésekor az első még csak 2 éves volt, vagy annyi sem, és akinek a párjára nem nagyon lehet számítani(munka miatt, vagy bármi). Hogy oldjátok meg mondjuk a fürdetést, etetést...stb. Biztos nehéz lehet.
2011. ápr. 15. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, a párom pedig elmegy 5-kor dolgozni és este 8.30-9 körül ér haza. Szerencsére a nagyobbik baromi jó fej, szót fogad, meg lehet vele beszélni a dolgokat és meg lehetett 17 hónaposan is, bár akkor még kevesebb rizsával és többször lényegre törően. Fürdetés úgy ment, hogy ő állt/ült mellettem a fürdőszobában, esetleg hozott játékot magával, amíg a kicsit fürdettem kis kádban. Aztán együtt be a gyerekszobába, öltöztetéshez korábban minden előkészítve, a nagy segített bodyt választani. Etetésnél nem volt gond, a nagy nem akart anyatejet, max ha cumisüvegből kapta a kicsi, akkor neki is kellett egy cumisüveg és ő is abból ivott bármit. Amikor a kicsi megvacsorázott és leraktam aludni, akkor vittem fürdetni a nagyot, aztán neki is vacsi, alvás. Szerencsére remek alvók, nem kellett altatni őket, tehát kicsi be a szobájába, a nagy is elköszönt tőle, aztán mi egyből a fürdőbe, nagynak víz engedés stb. Akkor még a kicsi kis kádban, a nagy nagy kádban fürdött, amikor a kicsi tudott már stabilan ülni (8 hónaposan), akkor raktam őket egy kádba és a pelenkázót kiköltöztettem a fürdőszobába, így láttam a nagyot, amíg a kicsit öltöztettem. Szerencsére nagy a fürdőnk, simán elfértünk.

Egyébként meg tényleg mázlim volt a két könnyen kezelhető gyerekkel, betartott napirenddel, de szerintem a legfontosabb, hogy előre kell készülni dolgokkal, legyen minden előkészítve, amire szükséged lehet a pelenkázáshoz, soron kívüli átöltöztetéshez, kilövő kakihoz, bukáshoz.

Ma már a kicsi lassan 1,5 éves, már több fejtörést okoznak, mert együtt eszelik ki a legkülönfélébb csínyeket.

2011. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 13 hónap van a két leányzó között, de asszony egész jól bírja.
2011. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló!

Van veszekedés köztük, lökdösés ilyesmi?! Csak mert az unokatesója, igaz már jóval nagyobb 6 éves ő pedig 14 hónapos, de állandóan irigykedik rá mindenre (pl.étel, játék), meg fellöki, ellöki...normális ez?! Az anyja annyival elintézi, hogy majd ha lesz tesója(az enyémnek) azok majd verekedni is fognak. De ezt én nem szeretném, mert szerintem nem így kellene elintézni és félvállról venni.

Jövőre szeretnénk kis tesót, mire 2,5 éves lesz, ő nagyon szereti a gyerekeket, meg már segítőkész, remélem nem lesz gond vele.

2011. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

most már játékokon tudnak civakodni, ez természetes. Ilyenkor hagyom őket, Ranschburg szerint amíg csont nem törik, nem kell beavatkozni, meg is oldják szépen, lökdösődés nincs, csak az adott játékot húzzák-vonják, mint a mesében a répát. :-)

Az is igaz, hogy többet segít a nagy a kicsinek, mint amennyi nézeteltérés van köztük. Állítólag 1,5 évnél van a vízválasztó, ha ennyi vagy ennél kisebb a korkülönbség, akkor nem féltékenyek. Azért nyilván látom időnként, de a játékok közösek és csak egyet kapnak, nincs olyan játékunk, amiből két egyforma lenne.

2011. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azon gondolkodom mostanság, hogy jó lenne még most egy kistesó. A lányom most 14 hós, de picit félek bevállalni. Az is igaz, hogy az sem biztos, hogy jobb, ha 4-5 akár több év van köztük. Mindenképp szeretnénk tesót, csak nagyon bizonytalan vagyok az idejében, mert a férjemre én sem nagyon tudok számítani.
2011. ápr. 15. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nekünk még van plusz egy kiskutyánk is, azt is én sétáltatom a legtöbbször. Egy gyerekkel még ok. Azért egy kutya is családtag, szóval nem csak úgy van, hogy tovább adja az ember és kész.
2011. ápr. 15. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
14 HÓNAPOS A FIAM, 4 HETES TERHES VAGYOK. aZ ÉN FÉRJEM SEM SEGÍT, DE NEM VOLT KÉTSÉGES, HOGY BEVÁLLALJUK A PICIT. hAJRÁ, KEDVES UTOLSÓ. mAJD SZÉPEN KIALAKUL A RENDSZER IS.
2011. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk 15 hónap van a két fiam között. nehéz szerintem és nekem a férjem nagyon sokat segít. de akkor is. a kicsi mostanáig elég időigényes volt (most 9hós), ezért a nagyra nem jutott idő.

szóval nekem történetesen nehéz a srácaimmal.

2011. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!