Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vásároltál mostanában kínai...

Vásároltál mostanában kínai ruhát? Nem félsz, hogy radioaktív sugárral szennyezett? Átvizsgálják a hajókat rendesen?

Figyelt kérdés
Tudom, Japán nem Kína, de ott jön el a hajó!
2011. ápr. 18. 07:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDDDDDDDDDD

Ez volt a reggel poénja, köszönöm! :)

2011. ápr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hol jön el a hajó?

Felpakolják kínában majd megy egy kört a japán sziget körül és aztán jön csak ide? vagy hogy gondoltad?


Mit jelent hogy kínai ruhát. mi csak márkás ruhákat veszünk és 90%-ban kínában vagy más ázsiai országban gyártyák öket.

nem nem félek töle.

2011. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ezen a kérdésen én is elmosolyogtam. :) Egyébként turis ruhákat veszünk és a tescoban is szoktunk, de sokat kapunk is. Nem félek tőle. Inkább a zöldségeket, gyümölcsöket kell jól megnézni, mert azok viszont lehetnek szennyezettek.
2011. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarlak bántani, de szereztél egy jó reggelt:) Tényleg a nap poénja volt:DDD


Én sem aggódom emiatt. És a hajó nem ott jön el, mert Japán Kína északi része mellett fekszik, a hajók meg a déli részről indulnak:) (Hongkong és környéke:D)

2011. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy jó reggelt szereztem Nektek!

Azonban olvassatok utána! Most 15-én futott be az első hajó Európa kikötőjébe, ami a katasztrófa óta indult Kínából, és Japánban is megállt! Szennyezett is volt, de állítólag határérték alatt volt! Állítólag!

További szép napot!

2011. ápr. 18. 09:17
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Naná, nem véletlen hagyták hátra az értékeiket a japánok, a katasztrófa közelében. Ergo egyáltalán nem elképzelhetetlen. Soha nem vásárolnék kínai ruhát, kínában gyártott ruhát pedig nehéz kikerülni (pl. alapanyag is lehet kínai). Bár egyébként is kéztől veszem szívesebben a ruhákat. Köszönöm az információt.
2011. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A szervezetbe belégzéssel és táplálkozással kerülhetnek be a radioaktív anyagok, és sokáig bent is maradhatnak, ha felszívódnak és beépülnek.

Ruhákról a rákerült sugárzó szennyeződést szerintem le lehet mosni egy alapos mosással, hacsak nem eleve sugárzó anyagból szőtték, vagy azzal festették. De itt nem kell tartani ilyesmitől. A kínai termékekkel más baj van, azok eleve sok mérgező festékanyagot tartalmaznak.

Egy kis mennyiségű sugárzás egyébként az általános szakmai vélekedés szerint még javítja is az egészséget, mert erősíti az szervezet védekezőképességét a sejtszintű mutációkkal szemben.

2011. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Máskor is tele van idiótákkal ez a témakör,de a ma reggel viszi a pálmát:-)élen a szervkereskedős kérdéssel.Nem nem félünk a ruháktől:-)
2011. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat!

Az ember próbál tájékozódni, de látom, ide sem érdemes jönni!

Kedves utolsó, nem, nem a ruháktól félünk! Hanem a sok elhallgatott dologtól, ami az egészségünket veszélyezteti!

Kisgyerekes anyukaként mindenre gondolni kell! A kínai ruhát hazahoztam, gyerekek felpróbálták, juthatott a tüdejükbe róla káros anyag. Igen, féltem őket. De te csak legyél nyugodt!

2011. ápr. 18. 09:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hajó elindul Kínából Európa felé, akkor nem esik útba Japán. Nézz meg egy térképet!

De ha megnyugtat, akkor ne vegyél kínai vagy más távolkeleti ruhát. Azt azért vedd figyelembe, hogy a Magyarországon forgalmazott ruhaneműk nagy részét Kínában gyártják, köztük a legtöbb méregdrága márkás ruhákat is.

2011. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!