Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldod meg a gyerek/baba...

Hogyan oldod meg a gyerek/babaruhák mosását, ha a férjed olyan munkakörben dolgozik, ahonnan meglehetősen koszos, szennyezett ruhákat hoz haza?

Figyelt kérdés
Egy géppel mosol? Vagy más módon oldod meg?
2010. okt. 7. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy régi keverőtárcsás mosógépünk is, a párom olajos, mocskos ruháit avval mosom ki. Tisztább is lesz, és nem szennyezi a többi ruhát.
2010. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Férjem èpítkezésen dolgozik, extra porosan mocskosan jön haza:)

ugyan úgy mint a gyerek vagy az én ruhàimat 1 mosógépben mosom, csak külön a gyerek ruháit, külön a mi utcai ruháinkst, és külön a fèrjem munkás ruháit! Kimos a gép, kiöblíti a ruhàkat, utánna tiszta a mosógèp! Sosem lett mocskis a gyerek ruhàja ha előtte a melós ruhákat mostam!

2010. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A férjem építi a házunkat, így ő is tud elég mocskos ruhákat hazahozni, de én is egy gépben mosom, nem öblítem ki előtte kézzel, vagy ilyesmi. Nem volt még gond ebből. Csak mondjuk nem rögtön a gyerek ruháit mosom utána, hanem a mi utcainak és csak aztán a gyerekét (de ez csak az én hülyeségem, mert a melósruhák utolsó öblítésénél teljesen tiszta víz folyik ki)...
2010. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kőműves a férjem:)

külön mosom az ő ruháit, a gyerekét a sajátommal, ugyanabban a gépben. eddig semmi gond nem volt.

2010. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted beszerez valaki + egy mosógépet, mert kisgyereke van ? :))) Ha valamit kimosol, pont az a lényege, hogy a végén tisztán veszed ki a gépből. Én a gyerekeim ruháit 2 éves korukig eleve külön mostam,nem kevertem a magunkéhoz... Egyébként a ruhákat szín (sötét, világos színes , fehér) is szétválogatom, de a farmerokat is külön mosom meg a munkásruhát is...
2010. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak: a férjem autószerelő. Ne tudd meg, milyen olajos, fékporos ruhákat vet le!!!

A mosógépünkbe konkrétan beletelepedett a kosz már. A csecsemő fehér ruháit és textilpelenkáit, amik a szájához érnek, te sem tennéd bele utánuk! Kioktatást nem kértem, csak azt kérdeztem, ki hogyan csinálja. Köszönöm.

2010. okt. 7. 14:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Külön mosom.Ha ugyérzem nagyon szennyezett ruhát mostam vagy bármit,átmosom ecettel a mosógépet utána egy rövid programon.
2010. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kioktatásnak szántam, bocsi :) Éppen viccesre akartam venni a figurát, de ugye írásban nehéz.... Az én férjem is autószerelő, tehát tudom, mennyire koszosak a ruhák... Néha nem árt a gépet egy 90 fokos programmal üresen, mosóporral átmosatni, akkor nem tapad le az olaj. Mint írtam, én is mindent külön mosok, először a világosabbakkal kezdem, így biztos nem kerül közvetlenül a munkásruhák után a babaruha... Aztán a mi fehér ruháink, utána a gyereké... Mivel 4 gyerekem is van, volt idő, hogy kitapasztaljam, hogy a legjobb... Bocs, ha rosszul fogalmaztam, nem akartalak bántani...
2010. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tényleg félreértettem, én kérek bocsánatot!

Köszönöm a magyarázatod! :)

2010. okt. 7. 14:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szintén autószerelő férj felesége volnék :)) Én teljesen külön mosom az olajos ruháit, nem teszek be hozzá semmit. 18 hónapos a kislányunk, a többi ruhát mosom a mienkkel együtt, tehát nem mosok már külön a kicsire, de az apa retkes ruháihoz semmi mást nem teszek.
2010. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!