Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap este 37.9 volt a...

Tegnap este 37.9 volt a hőemelkedése a fiamnak.6 hós. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, ezer kérdést tettek fel már ezzel kapcsolatban, de kíváncsi lennék a tapasztaltabb anyukák véleményére.

Kisfiam most töltötte a 6 hónapot, még nincs foga. Nyálzik, tömi az öklét és minden egyebet a szájába. A hét elején még érződött alul a két metszőfogának hegye az íny alatt közvetlenül, néhány napja azonban már nem, dagadtabb. Tegnap ebédelni nem nagyon akart, hiába próbáltam még a tejpépet is, amit máskor imád. Ugyanez volt délután is. Alig evett. Este 37.9 lett a hőemelkedése, de nem látok semmi más megfázásra utaló jelet. Viszont nagyon nyűgös, alig tudtuk elaltatni. Ez a foga lehet? Kérlek, segítsetek!


2011. ápr. 18. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos, hogy a foga. Főleg úgy, hogy írtad mennyire nyálzik, meg nyűgös...Meg a hőemelkedés is arra utal. Az én fiamnak is minden fog előtt volt hőemelkedése! Próbálj neki Dentinox-ot vagy Dologel-t rákenni, ill. bedörzsölni vele! (Nekünk a Dologel vált be!)
2011. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ige, fogzás egyértelműen.Ha pl. meg lenne fázva, folyna az orra, köhécselne stb.Nincs olyan betegség, aminek az egyetlen tünete a hőemelkedés!Az én lányom most lesz 7 hónapos, és ugyanez van.3 napja alig tudok pár kanállal beleerőltetni, viszont állandóan szopna.Ő is nehezebben alszok el, sokat kell vele ki-be járkálni, míg elalszik.Tegnap a hője is ment fel, és mivel nagyon sírt, adtam neki egy Nurofent, így nem tudom, lett volna -e hőemelkedése.Este is sokkal nehezebben aludt el.Ez fogzás lesz!
2011. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Kezdtem aggódni, hogy esetleg megfázhatott, mert tegnap és tegnapelőtt is sokat voltunk sétálni, aludt is nagyokat és volt, amikor nem terítettem rá plédet, mert eléggé fel volt öltözve az időhöz képest.

A Dentinox hatását nem nagyon vettem észre, talán segített, mert hamar lenyalogatja. Amúgy még az ínnye is melegebb, mint szokott lenni. Mennyi ideig tarthat ez?

2011. ápr. 18. 10:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és adtam neki én is Nurofent este, fájdalomcsillapításra.
2011. ápr. 18. 10:11
 5/5 A kérdező kommentje:
Most meg felment neki 38.9-re a láza.:( Felhívtam a gyermekorvost, aki szintén Nurofent javasolt és ő szerinte is a foga lesz.
2011. ápr. 18. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!