Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasznos vagy ártalmas a...

Hasznos vagy ártalmas a bébikomp? Fejre állhatnak vele a babák?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
állítólag káros, de az újakkal már nem tudnak fejre állni.
2009. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Károsnak tartják,és a babák mindenre képesek...fejre állni is.
2009. márc. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy állnak fejre!!

Az én fiam karácsonyra kapott akkor volt 4 hónapos és azóta használja már hátrafelé tud menni és a komp álltal megtanult állni, már magába is áll kapaszkopva. Szerintem nagyon jó dolog, elvan benne és te is tudsz tenne venni és tanítja a babát ülni állni.

2009. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
szerintem tedd fel ezt egy ortopéd szakorvosnak,biztos kikergeted vele a világból. Sajna egyáltalán nem hasznos,hogy hamarabb megtanul a gyerek menni vagy állni vagy ülni,mert majd 15-20 év múlva kezdődnek a különféle mozgásszervi problémái. egyáltalán nem teszel jót,ha veszel ilyet,vegyél inkább járássegítőt ha már tud állni és lépegetni,addig meg elég a járóka. A bébikomp kényszertartást is ad sajna,nem tud önállóan mozogni tőle,bele van kényszerítve. ha elfárad és nincs már kedve ülni nem tud lefeküdni,állandóan ingerelve vn az idegrendszere a tálcán levő zenélő-villogókkal. Csalóka dolog,főleg ennyi pénzért. én nagyon lebeszéllek róla!
2009. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk van egy régi fajta, szereti a lányom, szépen megy vele mindenfelé, de időbe megtanult ülni, állni és mászni is. Ha nem abba tölti a nap nagyrészét akkor szerintem nem lesz baja. Fejreállásról nem tudok mit mondani, nekünk nem volt baj, de nincs küszöbünk.
2009. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem egészséges, káros! Egészségtelen testtartásba kényszerül a baba, és később lehetnek mozgásszervi problémái. Sok esetben hamarabb megtanul így járni, de pont ez a baj!!! Ugyanis a járást pont a mászás készíti elő, úgy erősödnek meg a hát-, törzsizmok. Inkább másszon mindenfele a baba.
2009. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
KÁROS.Sztem ne vegyél.A 3.vál.nak:4 hósnak komp?????Úristen!!!!!Inkább játszószőnyeg,járóka,dönthető etetőszék,pihenőszék...igaz,így nem nagyon kell vele foglalkozni.Azért arra ne legyél büszke,h ennek a sz*r-nak köszönhetően áll,meg ül,meg tudom is én miket csinál 6 hós korában.Sokan használják ugyan,de legalább már csak akkor,amikor áll a baba,és így viszonylagos biztonságban van,és tud közlekedni,amíg anyának dolga van.Sztem a komp-párti anyukák haja is égnek áll attól,h 4 hós korában már beletetted a babát.
2009. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Éni s hallottam, hogy nem egészséges, ahogy a bébihordozó sem, de kérdem én, akkor miét gyártják és engedik forgalomba hozni, ha ártalmas?...

Nekünk van, a lányom 7 hós volt, mikor vettünk neki, mert a mamánál addig elvolt az ágyon, de mikor már forgolódott és mászott, nem bírt vele.

Gyönyörűen megatanult először hátra, majd oldalt és végül előre menni vele, most már mint a golyó úgy halad. És 2 hét alatt megtanult magától térdelni, térdelve táncolni és felállni. Most már bármibe kapaszkodva feláll.

A bébikompban is van, hogy le sem teszi a fenekét, úgy élvezi, hogy áll.

De ezt 8 hósan már meg is teheti. És ha elfáradt, akkor jelzni, és kivesszük, és lepihenhet.

Persze, hogy egy 4 hós babának nem egészséges, ezt aláírom, de szerintem egy már ülni tudó babának jó játék, segít neked is házimunkázni, a baba biztonságban van, de persze figyelni kell rá, hgy ha elfárad, megunja, vedd ki.

És nekünk sincs rajta semmi villogó, zenéló cucc, le van szedve. Csak 3 pörgettyű van rajta, de szinte nem is foglalkozik vele... (a tévé sokkal több ingert ad..)

2009. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ártalmas, ami miatt előttem is írták, hogy kényszeríti állni a babát, és a lábcsontok fejlődése ígz nem természetes. Mi nem veszünk.
2009. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 4 gyerekem van, egyiknél se használtam. Már akkor is hallottam, hogy nem ajánlják, amikor a nagyok születtel. Most a picivel se használok. A nagyobb gyerekeim maguktól megtanultak járni, 8-9 hónapos korukban már fogódzkodva mentek egyedül . Nem hiszem, hogy a komp jobb lett volna, mint a lakásban található bútorok, amibe bele tudtak kapaszkodni. Persze mindenki maga dönti el, hogy használ-e vagy sem. Az meg, hogy miért gyártják, ha káros, szerintem nem érv. Hiszen sokmindent lehet kapni, ami káros, mégsem tiltják be...
2009. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!