Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ártalmas, ha egy babát...

Miért ártalmas, ha egy babát ültetnek, ha még nem tud ülni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy megterheli a gerincét, de mi baja lesz? 3 hós a kisfiam, már felhúzza magát, és ha játszok vele, hogy "csücsül a baba" nagyon tetszik neki. De nem nagyon merek vele ilyet játszani, mert nem akarok ártani neki. Na és mi számít már magától ülésnek? Mert ő már megül, csak oldalt kell megtámasztanom, hogy nem döljön el. Hogy csináljam, hogy ne ártsak neki?
2011. szept. 13. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell kitámasztani, azzal ártasz neki. A baba akkor ül, amikor magától felül, és nem kell neki segítség. Nekem a kisfiam 6 hónapos volt, amikor magától felült.
2011. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Csak azt tudom, hogy ha elég erősek az izmok, azok tartják meg a hátát, hogy egyenesen üljön. Ha támasztani kell, akkor talán mégsem olyan erős a háta. Nem? Én talán hordozóba tenném többször, rövidebb időre, ha már ennyire nézelődni akar, de nem támasztgatnám. Felhúzni párszor talán nem árt neki, itt olvastam már ilyen gyakorlatot is, erősítésként. De még sok ideje van, hogy tényleg egyedül felüljön.

Az én kisfiamnak nem elég erős a háta és 1,5 évesen is görbe háttal ül sajnos, pedig jártunk gyógytornászhoz is 3 hós korától.

2011. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ül magától,ha fekvésből egyedül fel ül. Ne támaszd meg,mert később baj lehet a gerincével. Ha a karodban van ülő helyzetben,az nem ülés,mert te tartod a gerincét,nem ő.

Van baba,aki már 6 hónaposan ül,de sokan csak később.

2011. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, várok még. Nem szoktam megtámasztani, nem is szoktam ültetni, mert nem akarok ártani neki. Egyszer néztük meg, hogy mennyire "ül stabilan" akkor is csak pár pillanat volt. Ha megfogja fekvő helyzetben a kezemet, akkor már majdnem teljesen felhúzza magát, és ez nagyon tetszik neki. Ezzel ugye nem ártok?
2011. szept. 13. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ültetés: Tilos, amíg önállóan, magától nem ül. Egyenes gerinccel születünk, a gerinc görbületei a mozgásfejlődés során alakulnak ki.

A hason fejemeléstől a nyaki gerinc homorulata alakul ki.

A kúszástól a felső hátizmok.

A négykézlábon hintázástól, mászástól az alsó hátizmok, farizmok megerősödnek.

Az önálló felülés eredménye a háti gerinc domborulat.

Az önálló felállás hatására az ágyéki homorulat alakul ki.

Annak a gyermeknek, akit idő előtt felültetnek, nem erősödnek meg a hátizmai, így a gerince túlterhelődik, a háti és az ágyéki gerinc görbületei megfordulnak (a hát homorodik, az ágyéki gerinc domborodik). Ez később többek között a pubertáskori gerincferdülés táptalaja lehet.

8 hónapos kortól fürdetéshez felültethetjük, de mindig tartsuk, és ha elfárad (feje billeg, háta görnyed, vagy fejét hátravetve előre dől), mindig vegyük ki.

Ha már önállóan képes felülni (9-10 hó), akkor etetőszékbe is ültethető.


[link]

2011. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző válasz nagyon hasznos, még számomra is, és elég részletes.Szerintem az nem árt, ha az öledben "ül".Kitámasztani nem szabad, pl. párnázva ültetni.Azt mondta a védőnőnk, hogy ebből lesznek később a gerincproblémák, mert idő előtt terhelődnek a csigolyák.És ez nem most fog előjönni, hanem iskoláskorban.Unokatesóm már 6 naposan ültette a fiát.Nem értettem vele egyet.6 hónaposan, amikor még ülni sem tudott, hintába tették.Azt mondta, igényelte a gyerek az ültetést..Most 9 hónapos a kisfiú, stabilan ül, ülve játszik, nem dülöngél, gyönyörűen ül.Csak ez tényleg nem most jön elő, ha ebből lesz valami probléma.Kívánom, hogy ne legyen belőle baja, de nagyon nem értettem vele egyet.Az tény, hogy mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, beleszólni nem lehet.De az nem véletlen, hogy egyetlen gyerekorvos és védőnő sem javasolja..Én a hordozóba tettem, nagyon szépen elnézelődött, mesét olvastam neki stb.De amint észrevettem, hogy kényelmetlen neki a helyzet, lefektettem a játszószőnyeg alá.
2011. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

úgy csináld, hogy ne árts neki, hogy nem adod a kezed, hogy felhúzza magát, és te sem ültesd. nálunk anyósom kezdte tartani a kezét, hogy "nézd, felhúzza magát!" onnantól mindig ezt akarta játszani a lányom, én meg leütöttem volna legszívesebben az anyósom érte.


sokat legyen hason, onnan tud ügyeskedni fejemeléssel, kúszással, mászással. az ülés csak utána jön.

2011. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg a védőnő mondta múltkor, hogy a 3 hónaposnak fogjam a kezét, és akkor felhúzza magát.
2011. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő az első pillanattól kezdve minden héten amikor jött megfogta a babám 2 kezét és felhúzta ülö pozicióba, hogy lássa mennyire tartja a fejét és középen engedi-e hátra mert ha oldalra akkor az már nem tudom mit jelent... Akkor ez most hogy van? (Bocs az off-ért)
2011. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ülésbe húzás csak egy vizsgálati módszer, tesóm babájánál is megnézte a védőnő, hogy mennyire tartja a fejét.Ezzel szokták vizsgálni.De az ülésbe húzási próba csak egy teszt, nem egyenlő az ültetéssel!A kettőnek semmi köze egymáshoz!Az ültetés az, amikor leteszed valahová, és oldalról megtámasztod, vagy kipárnázod, vagy beleerőszakolod egy hintába, amikor még összecsuklik, mert nem képes rá, vagy amikor etetőszékben 90 fokban van a gyerek.
2011. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!