Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan vittétek...

Hány hónaposan vittétek először uszodába, strandra a babátokat?

Figyelt kérdés

Bababarát helyre vittétek vagy simán, olyan helyre ahová ti is jártok. Ha vízbe visszük, mire figyeljünk oda? S úszó peluson kívül adtatok rá fürdőnacit/fürdőruhát?

A mi kisfiúnk 3 hónapos lesz, s nyáron szeretnénk vinni strandra vagy usziba, még nem döntöttük el, s első baba így nem tudjuk nem lesz e korai. S 5 hónaposan gondoljuk, de nem tudjuk vihetnénk-e s úszó naci is kell-e neki vagy elég a pelus.


2011. ápr. 19. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
mi Balcsinál lakunk, és nyáron szültem, és a 6 hetes kontrollon azt mondta a doki hogy már bevihetem a Balcsiba :)Na én nem voltam ennyire bátor, így vártunk a következő nyárig. Imád fürdeni, medencében is voltunk már többször, oda kötelező az úszó pelus, mást nem adtunk rá.
2011. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3 és fél hónaposan kezdte a babaúszást, persze az olyan medence volt, aminek speciálisan szűrték és UV-zték a vizét, és amibe csak a kicsik jártak bele a szüleikkel. Mivel azonban születése óta vízimádó, így én az első nyarán (4 és fél hónapos lehetett akkor) már kivittem strandra is, Mogyoródra, az aquaparkba. Az usziban kaptunk 3 rétegű úszóbugyit, így ő abban pancsizott, és pluszban alatta volt még neki egy úszópelenka is. Meg persze naptej, kis kalózsapka, tetős babaúsztató, a parton strandsátor, és mindenféle ehhez hasonló "védőfelszerelés" is a rendelkezésére állt. :) A lényeg, hogy fantasztikus volt a napunk, amikor álmos volt, aludt a sátorban, nem égett le, remekül bírta a gyűrődést, és nem is kapott el semmit. Most 3 éves múlt, és még mindig a vizek réme, csupa egészség azóta is. :)
2011. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
3 hónapos kora óta visszük babaúszásra(tehát én az uszoda részről nyilatkozom).Mi 1xhazsnálatos úszópelenkát adtunk rá,semmi mást.7 hónapos volt,amikor "telelni" mentünk Gran Canariára,ott bevittük a medencébe,jacuzziba,és semmi baja nem lett.Lassan 3 éves,azóta is járunk úszni,és már 2 nyaralás alkalmával megjárta Egyiptomot(a medencéket és a Vörös tengert is).Jelentem makk egészséges,és imádja a vizet.
2011. ápr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
3 hónaposan babaúszás,6 hónaposan Adria.
2011. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

3 hónaposan medence. Semmi speciális szűrés, ilyesmi. Soha semmi baja nm volt.

1x használatos úszópelust használunk amit 5-6x is felhasználunk. Gyönyörűen kiszárad és újra felvesszük. Nem kötelező fölé a fürdőgatyó, de neki van. Nem úszóbetétes, az az úszópelus miatt fölöslegs. Mi azért inkább az úszópelus mellett döntöttünk, mert ha esetleg beletojik, akkor nem kell kimenni, hazamenni, hanem van nálunk pót pelus amire lecseréljük és mehet a pancsi tovább.

Sokszor a természetes vizek egyébként tisztábbak higiénikusabbak mint a kezelt medencéké. Kérdezd meg a dokitokat, ha ő egnyugtat.

2011. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A babaúszásra Pesten hol lehet beiratkozni, nem tudja valaki? S mikor beírattátok, akkor mennyit kellett fizetni?

S hány alkalmat vesz igénybe?

S aki csak medencébe vitte, az strandon vagy uszodában volt? Mi is csak simán oda gondoltuk, ahol mások is vannak. Mert babaúszást nem tudjuk mennyibe kerül, s hogy működik, mivel anyagilag a drágább helyeket nem engedhetjük meg magunknak. De a fiúnk is szereti a vizet, s mi is elmennénk már strandra.

2011. ápr. 20. 15:56
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja, a balcsira én is gondoltam, de párom szerint Pesttől a balatonig nem bírná még ki az utat.
2011. ápr. 20. 15:57
 8/21 anonim ***** válasza:

Skóciában szültem. A fiam 3 hónapos és 2 napos volt amikor első alkalommal repültünk vele haza. Semmi gond nem volt egész úton. Aztán Ferihegyről még autóval mentünk Bajára.

Próbáljatok olyan időpontban utazni amikor alszik. A kocsi úgyis elringatja, végigalussza ennyi idősen az utat még simán és egy ekkora távval nincs gond. Szerintem. De ti érzitek.

2011. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát én megmerném kockáztatni, csak a párom félti ilyen téren, hogy a fürcsi után elfárad, s nyűgös lesz. S gondolom tart attól, hogy este nem fog aludni, mert még azt nem olyan jól viseli a párom, ha esténként fel kell.

Meg a szívével is gond van, s kicsit jobban kell rá figyelnünk.

2011. ápr. 21. 14:51
 10/21 A kérdező kommentje:
S amikor ilyen kisbabát vittetek strandra akkor milyen uszó gumit vettetek neki amiben bevittétek a vízbe? Anyukám szerint olyan kell, ami teljesen zárt, s belefektetem, néha locsolok bele vízet, de szerintem úgy jobban belemenne a fülébe s nem élvezné a pancsit. Én arra gondoltam,. hogy keresnék neki olyan uszógumit, amibe bele tudom ültetni, s lába beleér a vízbe. S kicsit szabadabban lenne, persze ha van olyan, amibe bele lehet ültetni, s kizárólag a lábainál szabad. Ti hol vettetek pár hós babaára uszógumit, s milyet használtatok?
2011. ápr. 23. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!