Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkedik 1 év körüli...

Hogyan viselkedik 1 év körüli gyereketek nyilvános helyen? Pl. Ha boltba mentek vagy templomba. És vendégségben (olyan vendégségben akikhez ritkábban mentek)?

Figyelt kérdés
Az én fiam ma végigkiabált egy esküvőt a templomban. Vendégségben is hangoskodik, a boltban mindent meg akar fogni és ha nem engedem akkor ordít. Mostanában kezdte, és van még egy olyan "érdekes" nevetése is, mintha károgna.
2011. jún. 18. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém kúrjongat,de nem is akárhogy.És az utcán is ,amikor sétálunk.Mindenki minket néz!!!Menni nem tud még,babakocsizunk,így pakolni nem tud a boltokban,de pl.ha meglátja a pénztárcám és nem kapja meg ,akkor ordít hisztizik!
2011. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy évesen még bármit csinálhat. Neked kell megakadályozni ha ez lehetséges, hogy zavarja a többieket. Nem úgy értem, hogy a boltban az éles kést is add a kezébe, csak hogy ne ordítson! De a templomból például ki lehet vinni, ha te semmiképpen nem mehetsz ki mondjuk egy közeli hozzátartozó temetésénél, meg lehet kérni valakit a kicsit távolabbi rokonságból, hogy szükség esetén vegye fel és sétáljon ki vele.

Ha meg nincs menekülési út, mondjuk vonaton utazáskor, megpróbálod szórakoztatni, csitítgatni, de ha tudod, hogy most már bőgni fog, míg el nem alszik, elnézést kérsz a körülötted ülőktől, de ezt mindenkinek meg kell értenie.

2011. jún. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is mindig magyaráz meg sikongat, de engem nem zavar, gyerek az a dolga, de hál istennek még nem hisztizik boltban, van mikor szeretne megfogni valamit, és nem engedem, de nem vág belöle ügyet. Ha dacbol ordit ne engedj neki, meg csinálj ugy mintha észre se vennéd, aztán leszokik mert rájön nincs értelme, hogy ordit! Mondják a bölcsek...... :)
2011. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Boltban elvan, igaz, igazi nagy bevásárlásra ritkán visszük. Az eddigi alkalmakat végigaludta.

Esküvő: múlt héten voltunk, édesanyám boldogan vállalta, hogy nem ül be a szertartásra, hanem kint játszik vele. Ha nem lett volna ilyen lehetőség, nem mentünk volna.

Vendégség: szerencsém van, barátkozó alkat. Amikor már unja, vagy én vagy más leviszi a játszóra. Senkinek nem jó, ha tovább marad fent, mint bírja.

Vonat: na, ez már kritikus, innen nem nagyon van menekülés. :) Amióta tud járni, jóval egyszerűbb, vezetgetem kézen fogva, ezzel elfoglalja magát. Igaz, mi csak 20 perces utakra járunk. Ma pl. azzal foglalta el magát, hogy egész úton vizet ivott. Néha persze nyűgös, főleg, ha már fáradt, akkor, ha minden kötél szakad, kiviszem az előtérbe, ugyan ott is sír, de legalább nem megyünk a többi utas idegeire. De már sokkal jobb, mint pár hónapja.

2011. jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

20.37 Kösz, hogy a "kérdésre válaszoltál".


Többiek, hát nekem ez fura, ahogy mostanában kiabál, meg hangoskodik, eddig mindenhol csendben ücsörgött és csak nézegetett :)

2011. jún. 18. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szükség van rá, az én lányom száját bármikor be lehet fogni egy kis kenyérhéjjal, vagy puffasztott tönkölybúzával. Ezekkel el is játszik, úgyhogy addig nyugi van. :)
2011. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám nagyon nyugodt természetű. Boltban, postán stb kíváncsian figyeli az eseményeket, mindenre mutogat, sikkant egyet-egyet, mikor valami olyat lát,ami tetszik neki. A mécses akkor törik el esetleg, ha a boltos néni kiveszi a kosárból a rudit, hogy lehúzza a kódot, bár már kezdi ezt is megszokni. Nagyon aranyos, mert amint a pénztárcámért nyúlok, már nyúl is ő is rögtön és régi blokkot, kártyát vagy amit hirtelen kikap belőle, már adja is a pénztárosank. Vendégségben idegen helyen eleinte tartózkodó, jobban csak az ölünkből vagy mellőlünk szemlélődik, de néhány perc után megbarátkozik a házigazdákkal, és akkor elindul terepszemlére. Hiszti, ordítás esetleg azért van, mert igyekszem ekkor is következetes maradni, és hiába akrnak neki a vendéglátók mindent megengedni, amit otthon nem lehet pl.Tv-t kapcsolgatni, azt másnál sem engedem, így néha van hiszti is ez okból kifolyólag.
2011. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!