Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 13 hónapos és még egy...

Kisfiam 13 hónapos és még egy darab foga sincs! Mit tehetnénk, hogy megkönnyítsük a fogzást? Borostyánláncról mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta nyálzik,nyűgös.Próbáltunk már többmindent is a fogzása elősegítésére.(Gentinox , Dologel gel, Nurofen szirup, homeós bogyók...)Most a borostyánláncon gondolkodom.Fogcsírája van, de én nagyon el vagyok keseredve, nagyon aggódom, hogy ilyen későn jön, és jobban is fáj neki.
2011. ápr. 21. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a lánc segített-e... de nálunk ugyenez volt. Végső elkeseredésemben vettem neki egy borostyánláncot és 3 hét múlva kibújt az első fogacska. Ő akkor volt 11 hónapos. (Igaz nekem is 13 hónaposan lett fogam, lehet hogy örökölte tőlem azért tartott ilyen sokáig, de sokat szenvedett ő is.)

Minden jót!

2011. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér a lánc, de szerintem az nem a fog kibújásának gyorsítást segíti, hanem a fájdalommentességet.
2011. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekünk születésétől fogva van olyan láncunk,még sincs még foga a kislányunknak,pedig most 6-án volt egy éves.Úgyhogy nem hinném hogy az befolyásolná.Majd csak kibújnak azok a fogacskák!
2011. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia, kipróbálhatod, bár lehet, hogy mostmár zavarná őt. Én ugytudom- de lehet nem így van - hogy korábban rájuk kell adni, akkor megszokják és nem piszkálgatják.

Nekünk 2hós kortól van a babákon, fél éves korukra két-két fog, 11hósan még 3. Egy évesen csak 5foguk volt, de 15hósan már 12!

Igazából nem viselte meg őket szerencsére.

2011. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ami segíti a fogzást az a D vitamin és a kalcium, ha ezekből eleget kap akkor ennél jobban nem tudod siettetni, mert ez alkati dolog. A dologél és tarsai puhítják a ínyét tehát érdemes őket használni, valószínűleg neki is egyszerre fog jönni min. a 4 első foga, nálunk ez volt, nagyon megszenvedte a kisfiam, a borostyánlánc nekünk nem segített, ha már jött a fog és láttam h szenved, akkor nurofent adtam neki
2011. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

amiket eddig használtál nem a fogzást segíti!!!!!

mind a fogzással járó fájdalmat csillapítja! egy fájdalomcsillapítótól meg nem fog gyorsabban kibújni a fog, ne adj neki feleslegesen gyógyszert! nem jó az a májának!

sokkal inkább a nyaklánc mint nurofen és dologel!

2011. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hátigen:-((( siettetni valóban nem lehet a dolgot..., mint sokminden mást sem.Majcsak túlleszünk rajta, mint minden kisgyerek és édesanya:-)))

Köszönöm a válaszokat.

2011. ápr. 22. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!