Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik akkor, ha pl. egy...

Mi történik akkor, ha pl. egy baba késik egy vagy 2 hónapot egy mozgással?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdem, mert néha már azon gondolkodom, hogy miért görcsölök ezen annyit.Ma töltötte be a lányom a 7. hónapot, és már el se merem olvasni, miket kéne tudnia a hónapban.Lehet annak bármi következménye, ha pl. nem 7 hónaposan kúszik, hanem 8,5?
2011. ápr. 21. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sose feledd, hogy a gyerekek nem egyformán fejlődnek. Amit olvasol a könyvben nem biztos, hogy 100 %-ban igaz a Te babádra is.


Kislányom mindent későn csinált. 6 hónaposan elküldött a Doktornő gyógytornára, mert még csak néha nagy véletlenül fordult csak meg, és semmi más.

Gyógytornán mondták, hogy semmi komoly baj kicsit hypoton. Jártunk rendszeresen, de komolyan mondom inkább játszó volt , nem gyógytorna, amit ott csináltunk.


De a lényeg: 9 hónaposan kezdett kúszni hátrafelé, 10 hónaposan felült, 11 hónaposan kezdett mászni szépen szabályosan, most múlt 1 éves és már szépen feláll kapaszkodva.



Szerintem nem késett le semmiről. Elég nagy súlyú baba, így még örülök is, hogy nem állt fel korán. Az rosszabb lett volna.


Ha nagyon bizonytalan vagy vidd el maszekon egy Dévényeshez, és ő meg fog nyugtatni.

2011. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerinted?

Talán menyasszony korában nem fog olyan szépen tipegni a cipőjében, mint a másik? Rossz könyvet olvasol. A jó könyvek mindig erősen hangsúlyozzák, hoyg minden gyerek fejlődése más. És feli s cserélhet dolgokat. Lehet, hoyg ő lassúbb a nagymoszgásokban, de nagyon elől jár az emberi kapcsolatokban. Ez nem lóverseny, és nem is iskolai dolgozat.

Nem rád mondom, de annyira megdöbbenek mindig, mennyi kismamának, fiatalasszonynak van teljesítménykényszere! Élvezd a kicsidet. Mi lenne a következménye, ha csak jövő héten kúszik? Nem jut be az Eltére, csak Sopronba? Vagy mi? Eltiltják a közügyek gyakorlásától egy évre?

Semmi sincs, amit KELL tennie. Hiszen baba! Mire megy oviba, szóljon, ha pisi van. Ennyi. A többi az ő dolga.

Az én fiam soha életében nem kúszott. Most informatikát tanul, miután a geofizikája már megvan. Boldog párkapcsolatban él, kajakozott, vitorlázott, röpizett, lovagolt. És igen: írni is tud.

2011. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm fia nem kúszott, nem mászott. Csak egyszer felállt, majd elindult.Ennyi, kész. Elsős, kiváló mindenből, tornából is, talpraesett gyerek.
2011. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy agybajt kapsz? Nagyon semmi.

Esetleg elküldenek kivizsgálásra, és megnyugtatnak "lusta a gyermeke".

2011. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: de, nagyon enyhén, de picit neki is lazák az izmai, most voltunk Dévény tornán először.Eddig mindent időben csinált.

Második: :))) Igazad van! Nem kellene túlaggódnom ezt! Csak első babánál jobban görcsöl az ember, és az orvosok, védőnők, de leginkább a dicsekvő ismerős anyukák bele ültetik a bogarat az ember fülébe, hogy valami nem stimmel.Mert az enyém még nem áll 6 hónaposan. ( persze kisarkítottam) Én meg meghallgatom, mert nincs más támpont első gyereknél.

2011. ápr. 21. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyan én azt gondolom, hogy minden babának megvan a maga fejlődési üteme, de azért, hogy nyugodtak legyünk mi anyukák is, érdemes olyankor szakembert megkérdezni, hogy valami nyugtalanít, mert úgyse hagy addig nyugodni, amíg nincs valami kielégítő válasz:)

Minket doki nénink küldött Dévényre, ahogy azt érezte,hogy kicsit el vagyunk maradva, nekem egyébként nem tűnt fel, de hát ha már mondta mentünk. Hát, vegyesek az érzéseim. Profik az tény, viszont nekünk 3 alkalom elég lett volna, és mindig újabbakra akartak hívni. 4. alkalom után a lányom nagyon ordított, és mondtam, hogy köszi ennyi elég volt. Sokat fejlődött mozgásban és most 13 hónapos és már kézenfogva megy. Nekem az a véleményem, hogy érdemes elvinni, de oda kell figyelni mikor elég, én észrevettem, és nem tévedtem, mert figyeltem a gyerekem jelzéseit és a mozgásán is látszott.

2011. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
dicsekedj te is, hogy mennyit mosolyog, mennyit gagyog, milyen ügyesen játszik kisebb tárgyakkal..vagy amit ő tud!
2011. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez jó, ezt olvasd:

*****

letöltés:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én azt mondom, ha késik egy baba az adott mozgásformával, meg kell mutatni az orvosnak. ahogy tetted is. persze, minden baba más de hát azért vagyunk az anyukájuk, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk :)


és ezen túl persze minden baba más, látod azt mondta a dévényes, hogy kicsit lazák az izmai de semmi gond. akkor min parázol? tornáztasd, csak és szigorúan pocakon legyen a földön egy pokrócon mikor ébren van és meglátod, nemsokára kúszni fog :)


én babám mindent korábban csinált, nem is kicsivel! most már 1,5 éves, 2 szót mondd csak, még nem fogzik és elgörbült a kicsi lába a túl korai felállástól. minden baba más és másban jó és az se jó ha túl korán csinál valamit!

nyugi :)

2011. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalataimat tekintve azt mondom mindenképpen járj vele dévény tornára. Ne hagyd, hogy eltántorítsanak azok, akik gyermekének szerencsére nem lett semmi következménye a megkésett mozgásfejlődésnek.

Az én kislányom születése teljesen rendben zajlott, 4 hónaposan nem tartotta a fejét elég magasra és nem fordult át. Elkezdtük a dévény tornát és 6 hónapig jártunk heti kétszer. 10 hónaposan felállt, 11 hónaposan elindult. Viszont a megkésett mozgásfejlődés miatt, az értelmi fejlettsége is gyengébb, mint a hasonló korúaké, a finom mozgása is darabos, és bár tudom, hogy még ráér beszélni, de 20 hónapos és annyit tud csak, hogy anya. A körülöttünk levő gyerekek már sokkal több szót mondanak.

Jelenleg járunk gyógypedagógushoz és itthon tornáztatom, mert 2 egymástól független neurológus is javasolta a fejlesztést valamint azt mondták, hogy minél később kezdjük annál lassabban zárkózik fel.

Úgyhogy én csak annyit mondhatok, hogy vidd el egy gyermekneurológushoz és fogadd meg a tanácsát.

Megjegyzem még, hogy nem engem zavar az, hogy ő még nem tudja amit a többiek, hanem őt. Sokszor látom rajta, hogy menne a többi gyerekkel és játszana és nagyon elkeseredik, ha neki nem sikerül (felmászni a homokdombra, csúszdára, kockákból tornyot építeni, gyorsan motorozni).

2011. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!