Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, miből készítsek 7...

Hogyan, miből készítsek 7 hósomnak itthon főzeléket?

Figyelt kérdés
eddig babakaját vettem de már többet eszik és így egyrészt nagyon drága másrészt szeretnék én főzni neki. Mit és hogyan tudok neki elkészíteni, még nem eszik tejterméket és kekszet is csak felet,egy nap.
2011. ápr. 21. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Krumpli, cékla, répa, sütőtök...és ennyi idősen én már adtam kevés csirkehúst is a fiamnak. Sőt a krumplipürét is kevés sóval, vajjal és tejjel adtam neki. A mai napig imádja...és semmi baja... :)
2011. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Husit adsz már neki??Mi pont kb 7 hónaposan kezdtünk enni husis főzeléket!Leírom én akkor miket főztem neki!

Brokkoli-krumpli-husi

cukkini-sárgarépa-krumpli-husi

paradicsomos krumpli husival(100%-os paradicsomlét vettem!)

zöldborsó-krupli-husi(zöldborsót még ekkor paszíroztam)

zölbab-rizs-husi

alma-sárgarépa-krupli-husi

cékla-alma-husi

sütötök-husi(ezt nem volt hajlandó megenni se krumplival se rizzsel)

Húslevesből fött zöldségek husival

sóska-krumpli-husi(szölöcukorral édesítettem egy kicsit mert anélkül nagyon savanyú volt viszont cukrot nem akartam neki adni még)


Most hirtelen ennyi!

2011. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak megfőzöd vízben?
2011. ápr. 21. 20:38
 4/9 A kérdező kommentje:
igen husit már kap,csirke,pulyka mellet. Köszönöm a tippeket.
2011. ápr. 21. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Én amit lehetett adtam neki, és semmivel nem sűrítettem még ebben az időszakban, csak egyszerűen összeturmixoltam, vagy összenyomkodtam villával, max. tápszerrel ízesítettem, meg egy iciripiciri sóval...

Legtöbbször ezeket kapta variálva:

sütőtök-cékla-s.répa-f.répa-burgonya

Ha húslevest csináltam, akkor abból már adtam neki, nagyon nagyon szereti, csak úgy a levét is, persze csak pulykából...


Most 8 hós, és elkezdtük a tejfölt, joghurtot, így már pl. a saját kelkápfőzelékünkből, és zöldbabból is adtam neki...2 pofára eszi:-DDD

Ízlik neki, hogy ízesebb mint a babakaják, pedig mi nem fűszerezünk nagyon...már csak 1 hónap, és Ti is kipróbálhatjátok...:-)

2011. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában franciasaláta alapot veszek, pici borsót vagy krumplit még teszek hozzá, mert az kevesebb benne.

A csirkemellet megfőzöm, aztán botmixerezem a megfőzött/párolt zöldségekkel. 1 pici kanál olajat is teszek hozzá. Fincsi!

2011. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, néha én is úgy látom hogy nem ízlik már neki a babakaja.
2011. ápr. 21. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

én is hasonló módon csinálom a főzelékeket, mint az előttem szólók, viszont rántással készítem. először kicsit hülyén nézett ki az egy mokkáskanál olajon ugyanannyi liszt, de megoldható.

ennyi idősen már hetente kaphat sóskát, spenótot is hetente egyszer, illetve csirkemájat is, szintén heti egy alkalommal.

ha eddig nem volt baja a fél keksztől, hidd el, nem lesz baja a rántásban lévő liszttől sem.

2011. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm kipróbáljuk a recepteket.
2011. ápr. 24. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!