Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok 9hónapos kisfiam...

Mikor adhatok 9hónapos kisfiamra olyan sapit, kalapot, ami nem védi a fülét?

Figyelt kérdés
nyáron lehet csak?Nyáron is fúj azért a szél néha.Vagy lehet már most is?(persze mikor nem fúj annyira a szél)Vagy neki még fülvédős kell?
2011. ápr. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt neked kell eldönteni.

pl a 6 hósomra ha a babakocsiban van védve vagy a hordozóban van és nem fúj a szél,én semmilyet sem adok rá. ha fúj akkor meg füleset.

nálam mindig van egy sapi így ha úgy érzem zúgos akkor ráadom.

de nem kötelezö füles, nem a füle a lényeg (persze szélben az is) hanem a homlok inkább.

2011. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy nálatok milyen idő volt ma, de nálunk már "sapkátlan". Az én gyerekemen már nem volt semmi a fején. Az utóbbi időben is max egy kendő. És ráadásul haja is alig van, még az sem melegíti. Ugye nem akarsz még nyáron is füles sapkát ráadni? Már majdnem egy éves! Nem kell a széltől is óvni! Neki is melege van ugyanúgy, ahogy nekünk. Hacsak nem érzékeny a füle, akkor szerintem hanyagold a sapkát, főleg a füleset!
2011. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.Dehogy akarok nyáron füleset rá adni:)Pont azt kérdem hogy már most is lehet e füles nélkülit,akár kendőt is.Tudtommal nem érzékeny a füle,de amúgy fogalmam nincs,nem volt még semmi"baj" eddig a fülével.Nálunk 25fok volt ma,kicsit fújt a szél,de nem nagyon,vékony kalap szerűséget adtam rá,annak volt füle.A homlokát miért kell védeni?Úgy tudtam a fülét kell.Akkor szerintem holnaptól berakok a kocsiba egy fülvédő nélkülit is.
2011. ápr. 21. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
a sapka nyáron nem a fülvédés és a szél miatt kell, hanem, hogy a kicsi babáknak akiknek még nem nőtt össze a koponyájuk, ne a nap süsse közvetlen az agyukat. Ajánlatos nyáron inkább széles karimáju fehér kalapot rájuk adni, abban szellőzik a hajas fejbőr is és nem szívja a meleget.
2011. ápr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy nyáron nem azért kell,hanem a fejüket kell védeni,de valaki a homlokot irta hogy azt kell védeni.
2011. ápr. 22. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 9,5 hónapos. Ha babakocsival sétálunk mindig leszedi a sapit és ledobja a földre. Egy idő után megunom és nem is adom rá... Szerintem már elég jó idők vannak, nem lesz gond. Nagyon sok gyereket látok a babkocsikban h nincs rajtuk sapi....
2011. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!