Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezdtétek el...

Hogyan és mikor kezdtétek el tanítani a babátokat egyedül enni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Amikor 6 hónapos korában az első kiflicsücsköt a kezébe nyomtam.
2011. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
nekem nem igazán kellett tanítani, mert kb 15 hónapos kora óta csak egyedül hajlandó enni, (egyszerűen nem engedte hogy én kanalazzam neki a kaját) na persze kisebb nagyobb sikerrel, a levesből, rizsből eleinte egy csepp se ment a szájába :) de kitartó volt, most 21 hónapos, és már nagyon ügyesen eszik egyedül, villával és kanállal is, persze óriási disznóólat hagy még, de nem baj :)
2011. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sem kellett tanítani. Nem engedte kb 14 hónapos kora óta, h etessem kanállal. Most 19 hónapos, teljesen egyedül ebédel, sőt a levesnél amikor már kevesebb van a tányérjában úgy meg tudja dönteni, hogy nem dől ki a leves és szépen kikanalazza! Persze van még hogy belenyulkál kézzel, de 95 %-ban kanalaz! És az is igaz, hogy ő is hagy maga után disznóólat, de szerintem csak úgy fogja megtanulni hogyan kell szépen enni, ha hagyom.
2011. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom egyéves kora körül kezdett el érdeklődni az egyedül evés iránt, kb 3 hónap alatt eljutott oda, hogy kanállal elég ügyesen kormányozta a szájába a kaját és kb 15 hós korában már tudott teljesen egyedül kanalazni úgy, hogy a kaja kb 10-20 %-a ment csak félre :-) 20 hósan villával is egyedül evett, 2 évesen pohárba öntött a kancsóból, vajaskéssel kente a kenyeret, felvágottat szeletelt stb


A fiam most 14 hós, és még csak ott tart, hogy néha-néha beletúr a kajába és próbálná a szájába tenni ami ráragadt, de mindig lecsúszik neki. De többnyire a kanállal csépeli a tányér szélét és élvezi a zajkeltést.

2011. ápr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Odaraktam ele a pepet es a fozeleket kanallal, aztan mutattam neki, probalkozott...most 16 honapos. A kenyeret es darabos gyumit meg kekszet, ilyesmit kezzel eszik nagyon reg ota.
2011. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legelejétől fogva, azaz kb 7 hónapos korától (amikor felült) egyedül eszik. Olyan dolgokat adtam a kezébe, amivel megbirkózott maga is: banán darab, almaszelet, kivi negyed, kenyérhéj, főtt sárgarépa, brokkoli.
2011. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!