Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdjük a főziket!...

Most kezdjük a főziket! Először csak krumplit adjak pár napig majd utána mehet bele a répa meg ilyen finiségek?

Figyelt kérdés
Miket tezstek még a krumpli mellé?Mit adtok külön csak magába eleinte!
2009. márc. 5. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Először csak krumpli főzőlével pár napig. Utána ha ezt az ízt megszokta és nincs allergia mehet a répa, Ha nincs semmi baj a kettő együtt. Utána jöhet a brokkoli sütötök fontos a fokozatosság. Nekem azt mondta a védőnő ha nem akarja enni akkor is adjam neki 5 napig majd 1hét szünet de szerencsém volt mert a Kislányom mindent megeszik.
2009. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól tartok h nem fogja enni mert a gyümikkel is úgy vagyunk h nagyon nehézkes....alig akarja enni!Csak fintorog!Talán a baracknál volt úgy h nyitotta a kis száját és kérte!
2009. márc. 5. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyha teszel a krumplihoz anyatejet vagy tápszert lehet,hogy jobban elfogadja.

Én almával is szoktam neki adni a krumplit és az egyik kedvence lett. Pedig már 1 éves lesz.

2009. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-ő válaszoló vagyok. Probáld meg a krumplit főzőlével botmixerrel pépesíteni. Ha krémesebb az állag talán könnyebben megeszi, ha nagyon nem megy tehetsz bele egy pici sót.
2009. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Védőnőm azt mondta, hogy ha nem akarná megenni a kislányom a főziket, tehetek bele egy kis betrezselymet vagy zellert ízesítésnek.

Szerencsére nem volt rá szükség, mert eddig mindent megevett. Viszont nekem azt is mondta, hogy nem kell 4-5 napon át ugyanazzal etetnem, úgyhogy mi 3 naponta váltottunk. És én simán nem adtam neki krumplit, hanem répával először és utána a többi zöldséggel. Talán a céklás és a sütőtökös jött be eddig a legjobban.

2009. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a váalszokat!

Próbálkozunk!

Még annyit h ha céklát meg répát ill sütőtököt meg zöldségeket szeretnék adni hozzá azokat külön kell megfőzni,v párolni v esetleg sütni,és utána összekeverni?

2009. márc. 5. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keverheted a krumplit olyan gyümölcsökkel, amiket már ismer. Eleinte több gyümölcspépet, aztán egyre kevesebbet tehetsz bele, így lehet, hogy jobban fog neki ízleni a krumpli. Nyugodtan főzheted majd együtt a főzelékek alkotórészeit, csak arra kell majd figyelni, hogy kb. egy időben főjenek majd meg. Pl, ha s.répát főzöl krumplival, akkor a répát kisebb daradokra vágd, így egyszerre lesz készen. Később már külön főztem a krumplit és a többi hozzávalót, és a krumpli tetején szépen elrendeztem a feltéttel együtt, mert úgy gusztusosabb volt, szívesebben megették. Az én gyerekeim jobban szerették az áttört, főzőlével, vagy anyatejjel habosra kevert főziket, mint amikor mixerrel csináltam, mert a krumpli kicsit nyúlósabb volt a mixelés után. Persze ez minden gyereknél változó.:)))
2009. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!