Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már szült anyukák! Olyan...

Már szült anyukák! Olyan létezik hogy szülés közben tolófájások vannak már, de a baba feje nincs benne a szülőcsatornában?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm igy járt reggel 6 kor megindultak a fájások,kettőkor jöttek a tolófájások,és akkor a doki megvizsgálta és azt mondta irány a műtő,ez a baba nem tud természetesen megszületni!A csaj nézett mint a moziban,már szült egyszer,azt mondta a dokinak tudja mit érez,és várjon,mert fél óra mulva megvan a baba.Hisztizett,érvelt,irány volt a műtő.A műtőben lekötözve még mondta qa dokiknak hogy mostmár viszont gyorsan altassák,mert nem birta már tovább lekötözve a tolófájásokat.
2011. ápr. 24. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elöfordulhat, miért is ne. De szerintem ezt a szülés elején már a baba be van ékelödve, akkor már mikor megvizsgálták a méhnyakat érezni kellett volna hogy a baba feje nincs ott.


Nekem másfél óra volt a tolófájások, iszonyat volt, folyamatosan vissza csúszott a lányom.

2011. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még nem szültem, de szülésznő vagyok. Volt nem egy anyukám az évek során, aki kitolásban volt másfél óráig is, de nem jutott le a baba. Ezt olyan akadály okozhatja, mint a testre tekeredett köldökzsinór vagy a fej tartása nem megfelelő a szülés lefolyásához stb. Ettől még lehet tolási inger, de a babát és az anyát is nagy mértékben veszélyeztetné, ha erőltetnék a szülést. Van, akinél már a kitolás elején vagy még előtte felfedezik a nehézséget.
2011. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt, indították a szülést túlhordás miatt, de csak nem tudott megszületni, pedig már iszonyat fájásaim voltak. Császár lett belőle, mint kiderült 2x volt rátekerdve a köldökzsinór, az nem engedte beékelődni a fejét.

Sajna elég sokat várt az orvos, így gyógytornára kell hordanom szegényt, gondolom már ő is szenvedhetett odabent.:(

2011. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Az anyuka egyébként kérdezte az egyik szülésznőt aki bent volt utána,hogy szerinte megtudta e volna szülni rendesen,és azt mondta neki hogy igen. Persze ha a baba érdekei ezt kivánták gondolom ő sem bánja a dolgot,de meg van róla egyébként győzödve hogy feleslegesen avatkoztak közbe.
2011. ápr. 25. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:
IÉn is így szültem. Már jöttek a tolófájások, amikor még a baba még nem ment be a szülőcsatornába. Kicsit lassabban is tgultam, előtte. Eltűnt s méhszáj, de a baba még nem ment le eléggé. Az orvosom mondta, hogy ebből császár lesz, ha gyorsan nem történik vmi. De mivel a baba sszívhangja végig jó volt, azt mondta próbáljunk meg még egy dolgot. Óvatosan el kellett kezdenem nyomni, és két tolófájás közben az egyik oldalamról a másikra kellett fordulnom. Így egészségesen megszületett a kisfiam. Szóval ván ilyen, de nekem nem volt nagy a kisfiam 2800 g és végig nagyon jó volt a szivhang
2015. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!