Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pelenkakiütés csak a popsin...

A pelenkakiütés csak a popsin fordul elő?

Figyelt kérdés
Észrevettem a kisfiam hátán 2 oldalt kis piros kiütéseket és most már a pociján is meg a popsiján is vannak. A kezemmel érzem is hogy érdes is ott a bőre. A hátán 2 oldalt van és egész a combjáig. Pelenkaváltás is volt nálunk Liberórol Pampersre. Ez pelenkakiütés amit a Pampers okozott?
2011. ápr. 24. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a pelenkára allergiás, az csak azon a felületen jelentkezik, ahol fedi a pelus.

Ha nagyon száraz a baba bőre, akkor elképzelhető, hogy ekcéma van a háttérben. Az is hasonlóan néz ki.

2011. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott a tépőzár környékén van neki oldalt, úgyhogy ott is fedi a pelenka. Hát nem tudom száraz-e a bőre mert szoktam kenni Johnson's babaolajjal. Kedden elviszem a gyerekorvosunkhoz, csak gondoltam megkérdezem itt is hogy lehet-e ez pelenkakiütés.
2011. ápr. 24. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ha annyira allergiás rá, akkor a háta közepéig is kicsaphatja a bőrét.
2011. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem pelenkakiütés, inkább allergiás reakció az új pelusra, vagy esetleg valami kis gomba, ami a kakiban elszaporodott bacitól jött ki, de ha csak néhány pötty és nem is fájlalja, akkor nem kell nagyon aggodnod, mutasd meg a dokinak, ha úgy gondolja akkor úgy is ír rá valami kencét.
2011. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!